Madla na Mistrovství republiky v cyklokrosu na 11.místě !

V sobotu 8. prosince nás čekal poslední letošní závod, kterým bylo Mistrovství republiky v mládežnických kategoriích na trati v Lounech. Po celou sezónu jsme měli docela štěstí na počasí, ale právě na dnešní den meteorologové už dlouho dopředu slibovali veliké mrazy. A protože v zimě a navíc za mrazu, nejenže netrénujeme, ale také jsme nikdy ani nezávodili. Nevíme, co nás může čekat. Trať asi měkká nebude…..Kromě ztvrdlé a hrbolaté trati to ještě díky sněhovému poprašku, zmrazkům a zamrzlým loužím, pěkně klouže.

Přijíždíme zavčasu na parkoviště, teplota v autě je příjemných 22°C. Bohužel vnější teplota ukazuje -10°C !!! Pro ty , kdo neví, tak je to přesně deset dílků pod bodem mrazu ! Můžeme se zahřát pocitem, že je alespoň venku jasno a svítí sluníčko….
 
Stavíme už poněkolikáté stan, jde nám to pěkně od ruky. Jenže tento mobilní obývák bohužel není vytápěný. Rychle oblékáme skoro všechno, co jsme v autě našli a jdeme se projet do mrazu. Je mi zima, mrznou mi nohy – aspoň vím, že je mám…. a navíc to pěkně klouže. Trať je hodně zmrzlá, takže se po ní docela špatně jede – klouže to. 

Ještě se najíst a napít a jde se na start. Táta ukecal rozhodčího (s visačkou JURY), že mohu jet v teplé bundě místo jenom v dresu. Jedu možná pomalu, ale hlavně na jistotu. Vím, že nikde neuklouznu. Můj dnešní cíl je hlavně nezmrznout a nic si neudělat. Už v prvních serpentinách bylo jasné, že dnes se bude hodně padat. Pár holek hned na stadionu to položilo, ale já si jedu pořád bezpečně za svým cílem. Na několika místech je prudký sjezd, vše v pohodě zvládám. Jenom v jednom sjezdu jsem dostala velký smyk na zadní kolo. Kolo se mi skoro postavilo napříč přes cestu, ale naštěstí jsem nespadla a ani jsem nemusela vycvakávat nášlap. Ve třetím kole jsem už jela trochu odvážněji. A tedy snad i rychleji….. Dojížděla jsem totiž závodnici přede mnou. Kousek před cílem jsem ji měla už už na dosah ruky. A nakonec v cíli mi na ní chybělo jen pár vteřin. 

Se svým výkonem jsem spokojená, protože jsem dojela na krásném 11.místě na Mistrovství republiky. Na první desítku mi chybělo 14 vteřin. Myslím, že to je docela hezký výsledek, neboť to byl můj první rok v cyklokrosu. 

Navíc mi tento závod zajistil celkové 11. místo v celkovém pořadí letošního českého poháru v cyklokrosu – TOI TOI Cupu.