Liberecký MTB – Vratislavice

Jeli jsme do Vratislavic na dětský závod. Šli jsme se přihlásit a projet si tratě. Byly kategorie bobečky, bobečci, předškolačky, předškoláci, žákyně 1, žáci 1, žákyně 2, žáci 2, žákyně mladší, žáci mladší, žákyně starší a žáci starší. Já jsem byla kategorie žákyně 2, Týna byla kategorie žákyně mladší a Matěj byl kategorie žáci starší.

Na startu bylo 17 závodnic. Startovala jsem bohužel z druhé řady. Odstartovala jsem jako poslední, ale už na startovní rovince jsem hodně soupeřek předjela a během prvního kola jsem se dostala tak na šesté místo.  V 1. kole se stala nehoda. Předjížděli jsme se navzájem, ale holky do sebe drcly a spadly na mě. Než jsem se zvedla, předjely mě tři další závodnice a já se zase propadla. 

Ve druhém kole jsem znova předjela spoustu holek, a když jsem se dostala na druhé místo, tak jsem v prudké zatáčce a velké rychlosti brnkla řídítkem o kolík.  Takže jsem zase spadla. Několik holek mě zas předjelo.

 

Celkem se jela tři kola a v posledním kole jsem se dokázala dotáhnout na závodnici na čtvrtém místě.  V cílové rovince jsem jí nakonec předjela. Ostatní holky už byly daleko.

 

Nakonec jsem skončila na čtvrtém místě a vyhlašovalo se prvních pět míst. 

Matěj skončil na 10. místě a Týna na krásném pátém místě, a tak byla na bedně také. 

Všem se to hodně líbilo. Všichni se těšíme na dalších 5 závodů.