Krušnoton 2012 – střední trasa 170km/3400m převýšení

Pro mě to byl první letošní maratón a seznámení se s závoděním delším jak 3 hod. Nechtěl jsem podcenit stravu a tak beru plné kapsy těch gelových humusů a odporně sladkých tyčinek. Pití na trase bravurně zařídil Michal skrz svou přítelkyni Martinu, které patří velký dík.

Stavíme se na start po mírném rozjetí a ač přijíždíme včas (cca. 20minut předem) zrodila se zde první chyba. Startujeme sice asi tak z půlky pelotonu, ale vlivem úzké ulice po startu pár minut trvá než se vůbec rozjedem. Jedu kaši Teplicemi, kaši v kopci a když vyjíždím nad horizont vidím čelo docela daleko před sebou. Zkouším to sjet – zase kaše, ale na větru to jde dost špatně – jsem tam sám a úplně tuhej – skoro to chci vzdát. Pak zachytávám skupinu solidních cyklistů a asi 8km po startu jsme dobrou spoluprácí zpět v čelní skupině. Super, kvůli blbosti první „damage“ za sebou na max. tepech. Nohy tuhé, ale snažím se je trochu rozjet do začátku prvního kopce.

Na začátku stoupání na Komáří Výšku pár lidí odjíždí (Favorit Brno a Duratec) a dál jedem asi ve třech. Boj o první pozice tímto skončil kombinací kvalitní přípravy v této sezóně a chyby po startu. V následném sjezdu v lese se to na hranici rizika snažím sjet, vidím doprovodné vozy, ale nedostávám se tam. Cínovec – druhý velký kopec, jedeme ve dvou, na počátku kopce míjím Mišáka. V závěru stoupání nás sjíždí skupina asi 5 lidí a tak to na hřebenech pěkně točíme. Stále se snažím jíst, ale nohy jsou dost tuhé. Cestou potkávám stojícího Láďu s Radimem, jak měni duši. Jak to dělají – nechápu.

Nohy trochu povolují až ve třetím velkém stoupání z Janova na Mníšek, kde chvílemi udávám tempo a jede se mi moc dobře – cítím rezervu. Lidé okolo jsou spíš na roviny než na kopce. Nahoře Martina podává skvěle další bidon a sjíždí se dolů. Pod Litvínovem míjím letos podruhé Mišáka a pokračujeme dál na středohoří. Jeden cyklista „tempařské postavy“ nám nastupuje a lehce odjíždí. Příkladnou spolupráci ho za chvíli máme a jedeme dál na tři kopce ve středohoří.

První ze série je táhlý dlouhý a nikoho neodpáře. Druhý Lukov se stává kořistí R. Kleinera a dalšího cyklisty co nám ve dvou odjíždějí. Já jsem tak na půl cesty mezi nimi a skupinou. Nakonec kapituluji a snažím se dohodnout spolupráci, tak abychom je sjeli. Sjíždíme je v pěti z Milešova do Teplic vcelku dobrou spoluprácí, ale nakonec se to nedaří.

Závěr se mi líbil, počkal jsem si na odbočku ke stadiónu a vyrazil ze zadních pozic za prvním spurtujícím z Bohemia Cycling team. Nechtěl jsem začít první, neb jsem nevěděl jestli mě nechytnou křeče na které jsem měl pár náběhů a tak jsem volil kratší spurt.Toho prvního jsem nepřelezl, ale zbylé ano a tak jsem se spurtem spokojen – druhý ze skupiny. Celkově dojíždím 15. v kategorii 6, takže zabalit, vyčurat a zase snad někdy příště – bedna se nekoná. Kluci na střední Michal s Martinem to objeli spolu na 46. a 47. místě. Skoro shodné, lehce lepší umístění dosáhli Radim s Láďou na dlouhé trase 240km – gratulace. Mišák dojel na krátké (110km) 195-tý.

Výsledky:

http://www.championchip.cz/new/akce.php?idakce=2012081120

Foto až bude tak přidám.