Krkonoše 2010

V sobotu 7.8. jsem si připsal pouze DNS (did not start) v MTB kombinaci v Pasekách nad Jizerou (klasický orientační scorelauf na 5 hodin v kombinaci s výjezdem po červené sjezdovce Pizár pod lanem vleku), což na první pohled může vypadat jako srabárna, ale po prohlédnutí fotogalerie mnozí jistě uznáte, že se jednalo vesměs o moudré rozhodnutí:

Foto BMF 2010:
http://www.bikemusicfest.cz/fotogalerie/index.php?object=view&action=thumbs&folder=rocnik_2010

Odpoledne jsem se přesunul na dovolenou do východní části Krkonoš, která nebyla deštěm tolik zasažena. V neděli ráno jsem si hodil batoh na záda a vyrazil s kolem na výlet, jenže co to? Hned v první obci na trase, Janských lázních, spatřuji nějaký mumraj na kolonádě, všude samí bikeři a když se jich ptám, co se to tady děje, tak že prý časovka na Černou horu, ať si rychle vezmu číslo a jedu taky! Tak jo, beru číslo, zahazuji batoh a snažím se rychle přemluvit tělo a nohy, že to dneska tak úplně výlet asi nebude. Moc času na pořádné rozjetí ale není (ráno do Jánek to byly jen 3 km z kopce) a už mě volají … 3-2-1 start! Startuje se v minutových intervalech, ale po dvojicích, já mám číslo 47 a jsem v té úplně poslední (společně se 48). Pikantní je, že ten poslední z nás má prý na křižovatkách hlásit pořadatelům a policajtům, že je poslední, aby věděli, že mají padla. Po startu jdu si dopředu, ale hned v první stojce ještě pod dolní stanicí lanovky se krutě ozvou nohy a soupeř mi strojovým tempem odjíždí. Trasu časovky sice tak nějak znám, ale nikdy jsem ji nejel takhle v kuse a už vůbec ne v závodním tempu, takže vůbec netuším, co si mohu dovolit, zvlášť když bolest ve stehnech neustále hlavě připomíná, že moc k nějakému dovolení toho nebude. Tak to motám, jak se dá, na policistu stačím mezi bolestnými steny křiknout pouze „Ufff … poslední vole!“ a pomalu se šinu vzhůru. Start je v 614 m.n.m. , cíl ve 1289 m. n. m., což svědčí o mnohém, zejména pak o nekonečném utrpení. Navíc nikoho před sebou nevidím, teprve ve druhé polovině se mi daří postupně dojet čtyři holky, ale chlap v dohledu stále žádný. V cíli se mi stopky zastaví na 0:49:16h a mám toho právě tak akorát. Dole na kolonádě pak zjišťuji, že jsem se přimotal do otevřeného mistrovství Královéhradeckého kraje v MTB časovce do vrchu, což by částečně mohlo ospravedlnit fakt, že jsem skončil v kategorii na potupném 12. místě z celkem 13. účastníků. Nicméně zápis do historie to nějaký byl a jedna fotečka na památku také zbyla:

Foto MTB Janské lázně – Černá hora:
http://www.zdenekfoto.estranky.cz/fotoalbum/sport/janske-lazne—cerna-hora—casovka–2010/4c5t8466–2-.html

Výsledky MTB Janské lázně – Černá hora:
http://www.zdenekfoto.estranky.cz/fotoalbum/sport/janske-lazne—cerna-hora—casovka–2010/4c5t8466–2-.html

No a to nejlepší na konec, aneb začneme takovou malou hádankou. Co dělat, když meteorologové hlásí vytrvalé deště, v kalendáři je pátek 13. a základna mraků leží už někde v 700 m.n.m.? No jasně, přeci jede se na kole na Sněžku!!! A to ze Svobody nad Úpou přes Pomezní boudy a Polsko. Kdo nezná, nepochopí, ale možná trochu napoví následující fotka:

Ať tak, či tak, vrchol byl 13.8. dobyt přesně ve 14:40 okolo roku 2010 a nemohla chybět ani slavnostní fotka (nevím ale, zda je dobré ji někde publikovat, přece jen na Sněžku se na kole oficiálně nesmí, nicméně vzhledem k tomu škaredému počasí a tím i menší hustotě pěších turistů nám to snad Sněžka, Krakonoš a hlavně vždy bdělí ochránci z řad KRNAPu odpustí):


 
Lepší počasí jsme si snad ani nemohli přát, posuďte sami: teplota 12,8 °C, vítr 5,6 m/s, vlhkost 100 %, rosný bod 12,8 °C. Jak je vidět, podmínky byly takřka ideální, přesto však byla zpáteční cesta docela drsná a jedna bouřka na pro cyklisty zakázané Luční louce učinila zážitky ještě nevšednější. Ale stálo to za to, vždyť výš už se u nás na kole dojet nedá!

R.