Kapitán CK Záluží Mirek Zbuzek in memoriam aneb nejsmutnější cyklistická vzpomínka

Život je někdy neskutečně krutý, dnes mě doslova posadila na židli zpráva, že můj velmi dobrý kamarád ze závodů a hlavní duše klubu CK Záluží Míra Zbuzek měl v úterý 9.9.2014 na kole nehodu, kterou nezavinil (auto mu nedalo přednost na křižovatce), která bohužel skončila pro něj tím nejstrašnějším možným způsobem:

Cyklistu v Bavoryni srazil kolem půl deváté šestašedesátiletý řidič Škody Fabia, který při odbočování vlevo muže na kole přehlédl. „Nedal mu přednost a srazil ho,“ řekla policejní mluvčí Monika Schindlová. Čtyřicetiletý muž na místě zemřel. „Bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ doplnila mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. (zdroj)

Míra byl pro mě opravdu kamarád a jelikož jsme disponovali podobnou výkonností, strávili jsme spolu na kole mnoho hodin bok po boku, na závodech, maratonech, ale třeba i jen tak na vyjetí nebo na tiskovkách společně se Šlapkami z Vinohrad na Rampovi atd. atd. Mirek byl pro mě takový úžasný človíček, na jednu stranu soupeř, ale zároveň dobrý kamarád, se kterým jsme se často potkávali a bojovali o umístění a i když jsem s ním nakonec často prohrál, tak od něj mi to nijak nevadilo. Naposledy jsem mu říkal žertem „počkej příště“ na Železným dědkovi (kde byl zase o jedno místo lepší než já), pak jsme si ještě užili letošního vzpomínkového Krále na konci srpna, kam jako správný srdcař rovněž dorazil (kdybych Mirku věděl, co bude, nikdy bych ti na těch Svojších neodjel, když mi to zrovna výjimečně jelo o ten 1 km/h rychleji) a nikdy by mě nenapadlo … do prčic nikdy by mě nenapadlo, že žádné příště už nikdy nebude. Vždycky jsem ho rád viděl, prostě kamarádský fajn kluk, moc hodný, snad nikdy jsem ho neviděl naštvaného, navíc jsme si spolu dobře rozuměli a prostě se rádi viděli. Je to hodně kruté, že si ten cyklistický pánbůh bere k sobě takhle brzy i takovéto lidi a nemohu uvěřit, že se už společně nikdy nesvezeme. Po tváři se mi při tomhle psaní valí slzy a nestydím se za to, vzpomínky nikdy nevymizí a ty společně prožité chvíle čas možná otupí, ale nevymaže a navíc i myslím, že tam kolikrát vlastně budeš stále se mnou. Odpočívej v pokoji a dávej na nás ostatní tam nahoře občas pozor, jestli můžeš!

Míra Zbuzek - R.I.P.

P.S.
Kolegové z Vinohradských šlapek, kteří tuto smutnou zprávu z cyklistického světa přinesli asi jako první, zpracovali a věnovali Mirkovi moc pěknou fotogalerii, na kterou tedy také přidávám odkaz:

Život dokáže být někdy velmi krutý. Mirku, ať ti to tam nahoře šlape:

Vzpomínka na Mirka Zbuzka

Přijeďte v neděli zavzpomínat na Mirka – „O podzimního krále vrchařů – Memoriál Mirka Zbuzka„!