Jizerky Tour 2011

Po dlouhé době závod v delších kopcích, pouze však necelých 90km. Letos se startuje z Polska konkrétně Czernawa Zdroj, pak přes Sklarzsku Porebu na Harachov, Kořenov, Smědavu a dál přes Bílý Potok a kolem Frýdlantu zpět do Polska. Z našeho oddílu jsme vyrazili ve třech: Přemek, Martin a Michal. Noc jsme strávili v Kořenově a cestou na start jsme autem projeli druhou část trati. Okruh hezký, bohužel veškeré kopce byly na trati v prvních 50km a závěr se odehrával k mé nelibosti ve vlnitém a rovinatém terénu.
V 11 hodin byl odmáván start a vyjelo se, začátek byl na dost rozbitých silnicích a jelo se hodně nervozně.

Větší tempo se odehrává na jednom z posledních kopců na polské straně a pak ve stoupání na Harachov, kde to zkouší dva a já jsem ve stíhací skupince asi 15 lidí. Na vrcholu v Kořenově je v poklidu sjíždíme a čelo jede dál pohromadě. Bohužel ani další kopec k nádrži Souš neudělal větší selekci a tak pokračuje stále docela velká skupina. Ve sjezdu do Bílého Potoka to roztáčíme a probíhá drobná selekce. Další, bohužel méně štastnou selekci, provedl větší pes přímo v obci Bílý Potok. Vběhl do silnice zrovna, kdy jsme to valili obcí cca. 50 – 60km/hod a „zneškodnil dva protivníky“, naštěstí to byly jen odřeniny. Já jsem se mu vyhnul jen částečně, ale dalo se to ustát.
Pokračujeme ve svižném tempu dál do cíle a bohužel v rovinách cítím větší únavu, škoda že skončily už kopce. Jeden závodník asi 10km před cílem zkouší ujet a dlouho trvá než se za ním někdo utrhne. Sám jsem to zkoušel vždy v nějaké dvojici, ale nástupy na skoro rovině nejsou má silná stránka. Pak to vyšlo jednomu z Polska a ten si ho dojel. A pak se začlo nastupovat ještě víc, já bohužel už lehce použitý jsem nezachytil první moment a tak se vytvořila přede mnou asi 6 členná stíhací skupinka a já ji sjížděl osamocen. Bohužel jsem jí dojel až těsně před cílovým kopcem a to solidně prošitý a tak spurt byl takový s napůl ztuhlýma nohama. Nakonec celkově 8. místo, k mé radosti to znamenalo v kategorii 30-39let bronz. Celkově 86km, čas 2:04 a překvapující průměrná rychlost 41.6 km/hod.

Výsledky Sokolů:
8. Přemek Kuchař -20 s.
48. Michal Vlasák – 17:25
63. Martin Krajíček – 25:17

Výsledky: http://www.sport-base.cz/v11.html
Web: http://www.spinfit.cz/cs/jizerky-tour
Foto: http://www.cyklodres.cz/fotky/2011-08-20-jizerky_tour/