Již tradiční duatlon – očima předjezdce a závodníka

9. června 2013 se konal námi pořádaný závod DDB (dětský duatlon Beckov). Závod se stal tradičním, protože letos to byl již 6. ročník. Kategorie i tratě se nezměnily, a to dokonce i když týden předtím pršelo a hrozilo, že trať povede trochu někudy jinudy.

Jak je již na našem závodu zvykem, nestartovalo se startem nejmenších odrážedel, ale
kategorií 5-6 let, tj. babybiker. Tato kategorie si objela jednou „kopečky“ (asi 850m). Ze Sokola tu startovali za holky Evelínka a Linda, za kluky závodil Petr Miňovský. Na babybikerech bylo zajímavé to, že první kluk by v pohlavně neoddělené kategorii byl až pátý…. Jinak sokolové se umístili na bedně a musím říct, že to nebyl jednoduchý závod, protože v jedné zatáčce bylo docela dost bahna.

Jako další startovali minibikeři – 7-8 let, kde ze Sokolů startovala Pája, Matyáš, Ivar a Prokop Miňovský. Pája svojí kategorii vyhrála z přehledem, neboť startovala jediná. Minibikeři absolvovali dva okruhy 2: „kopečky sbunkrem“, každý po cca 1000 metrech. V mých očích předjezdce to byl těžký závod, nehledě na to, že mě Pája na startu málem předjela.

Jako poslední čistě cyklistická kategorie byli kidbikeři, závodnice a závodníci ve věku 9-10 let, kde Sokolské obsazení zní: Aneta, Verča, Filip a ti, kteří jeli o kategorii výš – Pája a Ivar. O téhle kategorii se mi nechce mluvit, protože jako předjezdec jsem nesplnil svůj úkol a Kája Bedrníková mě při nájezdu dotřetího kola předjela. Ještěže tam byl ještě Matěj, kterého Kája neporazila. Jak jsem již naznačil, tito závodníci jeli 3x „kopečky s bunkrem“ tj. asi 3100 m. Spoustu závodnic a závodníků z této kategorie potom startovalo i v duatlonové kategorii.

Potom, aby měli pořadatelé a časoměřiči více času, proběhl závod želviček. Tam od nás startoval na odrážedle Lukáš Jech a na kole Adámek Ječný.

Přejděme nyní na duatlonové kategorie.

Kadeti, to byla nejnabitější kategorie. Se součtů obou genderově oddělených kategorii, což je 15, jich ale 9 jelo o kategorii nebo o dvě kategorie výše. Kadeti jeli dvoje „kopečky s bunkrem“ a jednou běželi „kopečky“. Sokolské zastoupení bylo: Madla, Aneta, Matyáš a Ivar. Ti dva posledně jmenovaní jeli o 2 kategorie výše.

Pak jeli Junioři, kteří už jeli „Líbeznickou kapsu“. To, přepsáno na kilometráž, je asi 3300m na kole. Běželi zase jednou „kopečky“. Tam startovali: Matěj B., Radek, Madla a Verča K.

A už jsme u nejméně obsazené kategorie Masters, kde se na start postavili 2 jezdci a jezdkyně tam nebyla žádná. Jeden z těch dvou jsem byl já. Jeli jsme 5500 m a běželi 1700 m. Na kole jsme jeli spolu celý závod, na přechodu z kola na běh můj soupeř upadl přes řidítka. To ho ale nezpomalilo a doběhldaleko přede mnou.