Jarní časovka Bášť (CKKV)

První letošní silničářské klání proběhlo v Bášti, a to v podobě rovinaté individuální časovky na 13,5 km. Jely se dva okruhy (vlastně spíš trojúhelníky) po trase Bášť-Panenské Břežany-Předboj-Bášť a ačkoli se jedná o prakticky domácí trať, sešlo se nás na startu bohužel velice málo, jmenovitě pouze Mišák a já.

Misak_se_svym_orem_540x405

Tedy abych byl úplně přesný, ve výsledkové listině se objevuje ještě Dan, ale s ním jsme se na místě nějak vůbec nepotkali. K časovce samotné jenom stručně – je to krátké, je to rychlé a mělo by to jako správná časovka hodně bolet. Do toho ostrý západní vítr, který zejména na první straně trojúhelníku (Bášť-Panenské Břežany) připravil závodníkům pěkné peklo, aby pak na druhé straně foukal spíše do zad a na třetí z boku nebo šikmo do zad. Odstartoval jsem mezi prvními se startovním číslem 18 (Mišák měl 25) a v prvním kole jsem se nemohl nějak dostat do tempa, dokonce ani nohy moc nebolely nebo aspoň ne tak, jak by při časovce asi měly. Ve druhém kole mě na začátku Panenských Břežan dojelo startovní číslo 19 (Adam Votava – CykloPORG), tak jsem se kousnul a zbytek druhého kola dojel asi s odstupem asi 15-20m za ním až na poslední horizont, kde mi trochu poodjel. Výsledný čas 22:54 min. není sice můj nejlepší, ale v daných podmínkách na mě přesto docela slušný. Zajímavé je, že vůbec poprvé jsem měl druhé kolo rychlejší než první. V celkovém pořadí kategorie B (do 40 let) to nakonec stačilo na 24. místo z celkem 34, Dan skončil o něco lépe na 16. místě. Mišák obsadil v kategorii C pěkné 23. místo a na památku získává ještě tuto krásnou cílovou fotku:

Misak_v_cili2_540x405

Tak to by bylo na začátek sezóny asi vše. Doufám, že na konci dubna v Klíčanech na Břežanské osmě se nás sejde mnohonásobně více. Mimochodem, sháním parťáka k sobě do dvojice, hlásí se někdo dobrovolně? 🙂

Výsledky: http://www.ckkv.cz/phprs/2011/vysledky/Bast_vysledky.pdf

R.