Jak jsem porazil více než jednoho závoďáka – Jabkenice 2011

3. 12. 2011 jsme byli v Jabkenicích na cyklokrosu. Jeli jsme jen já a Táda, který byl po nemoci. Při tréninkové projížďce jsem zjistil, že je trať bahnitá.

Start starších žáků byl v 10:45. Přestože mě volali jako předposledního, jsem si stoupnul do třetí řady. Po startu se jelo do kopce po asfaltu. Pak tam byly kličky na louce, vjezd do lesa, technická pasáž, mez a výjezd k asfaltu. Pak zase dolů do strniště, do lesa, prudká levá a výjezd z lesa na pole. Tam na mez dolů nahoru, znova dolů nahoru dolů. Bylo tam hnusné bahno, tak se to nedalo vyjet.Tam jsem jednoho předběhl. Brod přes potok a po louce nahoru ke stodole a po strništi na asfalt a kopec nahoru k cíli.

První kolo bylo zkrácené. Vjezd na stadion kolem depa, kličky, technická pasáž (zvoranej písek). Na mez a 3 hupy nahoru dolů – takové velbloudí hrby. 2 serpentiny, umělá překážka, kolem hřiště, znovu kolem depa a 3 serpentiny a na asfalt.

Já jsem jel 2,5 kola. Ve druhém kole jsem předjel Veláka s defektem a jednoho z Cyklopragu se spadnutým předním kolem.

Byl jsem 25. z 30-ti startujících, což je mírné zlepšení oproti minulému závodu v cyklokrosu.

Táda měl jet 7,5 kola, ale jel jenom 4 a pak to vzdal, protože byl po nemoci.