IT Chalenge 2010

Po sobotní dělostřelecké přípravě (oslava dvojích narozenin s kamarády) jsem v neděli s radostí kvitoval, že Jirka se obětuje a vyzvedne registraci i pro mne. Do Favor blíž konopišťského zámku (zapadákov co není ani na mapě natož v mé navigaci) jsem tedy mohl dorazit občerstven krátkým spánkem až na jedenáctou. Parkoviště bylo plné takřka k prasknutí – je to jasné: nejde o žádnou firemní sranda akci, ale o regulérní závod vložený do Cyklomaraton tour 2010 – jen s tím rozdílem že se startuje čtvrt hodiny po hlavním závodě. V tom je tak minimálně 500 účastníků, v našem firemním IT Chalenge něco přes 200. Počítá se čas prvních tří v týmu, my jsme s Jirkou a Martinou právě tři, takže na flákání není čas, nikdo nezastoupí…

Startujeme z poslední třetiny pole (ať je koho předjíždět – to prospívá morálce) – a na stratu je taky poslední místo, kde se v průběhu závodu vidíme – pak už jen v cateringu (mimochodem fakt výborném). Po krátké silniční vložce následují šotolinové, asfaltové i lesní cesty, kopce střídají sjezdy.

Místy je dost mokro, na loukách – takřka po rovině – to je tím pádem občas i na kašpárka, v údolí potoků párkrát i nutno sesednout a pěšky bahnem. Celkově pro mne ale bezva členitost trati i soupeřivá, ale ne vražedná atmosféra.

Pořadatelé se vyznají – pod nejprudší sjezd rovnou přistavili velkokapacitní sanitku – a bylo to třeba – i já jsem jen se štěstím minul jezdce přede mnou (či spíše pode mnou), který si pěkně ustlal a už sám nevstal – a takových tam při mém průjezdu odpočívalo dalších minimálně sedm nebo osm – ty již naložené v sanitce nepočítaje.


Ke kladům závodu řadím i to, že jsem dokonce ani nedostal křeče, jak jinak bývá mým dobrým zvykem (Energit od dcery zabral) a že v závěrečných dvou kilometrech jsem definitivně předjel několik spolubojovníků, se kterými jsme se v průběhu závodu natahovali (já je dal vždycky ve sjezdu a oni mě na začátku stoupání (mlaďoši nabuzený) a nahoře jsem je dojel atd. několikrát po sobě). Výsledný čas 3:04 v polovině startovního pole mé kategorie mi při zanedbávání letního tréninku nepřipadal špatný.


Jedinou vadou na kráse tedy nakonec bylo, že jsem se podíval na čas vítěze hlavního závodu – na tu hodinu a 46´ budu muset asi ještě trochu přidat.

Takže Mišáku, díky žes nás vyvez – a dej se rychle dohromady, ať můžeme valit spolu…

Petr