Hřebeč – Medailová umístění

V neděli 10. 4. 2011 proběhl silniční závod: První šlápnutí. Mimo to se také jelo MTB kritérium na 5 kol kolem Hřebče. Každé kolo mělo 2 km. Odpoledne se pak jel ještě dětský závod asi na 200 metrů.

Teď k MTB kritériu. Na start v 10:30 nás přišlo celkem asi 50 lidí do 4 kategorií. Já s Madlou jsme startovali z první lajny a táta z druhé. Po prvním kopci se startovní pole rozdělilo na několik skupin. Z dětí jsem se prorval dopředu já. Přede mnou jel jeden cyklista, kterého jsem celý závod nemohl dohonit. Na začátku se jelo do kopce, pak kolem fotbalového hřiště, polní cestou. Pak se jelo singletrackem dolů k rybníku, otočka o 180 stupňů, podél rybníka, trávou kolem zahrad, pak po silnici a nakonec zpět nahoru na start. První dvě kola se u mě nedělo nic. Na začátku třetího kola mě předjelo pět prvních borců. To znamenalo, že pojedu jen 4 kola. Po čtvrtém kole se dojíždělo do cíle nahoře na kopci. Snažil jsem se předjet toho cyklistu přede mnou, ale to se mi nepodařilo.

Odpoledne, kolem druhé hodiny proběhly dětské závody. Pořadatelé zajistili účast, takže tam byli pouze 3 závodníci do 8 let a já s Madlou.

Jelo se po rovině na konec cesty, tam byla otočka o 180 stupňů a tou samou cestou zpět, a to celé dvakrát. Když jsem Madle začal ujíždět, tak jsem zvolnil, ale ona se ještě kousla a málem mě předjela.


V 15:00 začínalo vyhlašování. Na začátku se vyhlásil dětský závod. Takže Verča a já jsme dostali první místo a Madla druhé.

My jsme rovnou na stupních vítězů zůstali, a dostali jsme další ceny za MTB (oba za první místo).

Pak vyhlašovali borce do 40 let a ženy. Nakonec přišla kategorie muži od 40 let, a tam byl táta druhý. Pak začala tombola. My jsme měli 8 lístků, a za 5 z nich jsme dostali nějaké ceny. Až kolem čtvrté hodiny začali vyhlašovat silniční závod. Potom bylo druhé kolo tomboly, kde jsme utratili jeden lístek. Po tombole jsme jeli všichni domů.