Halounské okruhy očima vítěze poháru

Na můj poslední závod sezóny jsem nastupoval s vidinou celkově prvního místa v kategorii B CKKV Svijany cupu.  Po posledním absolutní vítězství na časovce do vrchu v Černolicích, jsem si propočítal, pokud porazím Vítka Mužíka a současně obdržím víc jak 74 bodů, že mě první místo v poháru nemine.  Vzhledem ke každoroční vzrůstající formě v závěru sezóny jsem si na to docela věřil. Problémem byla silná konkurence, která na startu objevila: Tomáš Okrouhlický, Christián Hynek, Matouš Ulman a další profíci.  Obava byla zejména z toho, abych nasbíral potřebný počet bodů.  I když z Vítka jsem měl také respekt a proto jsem nechtěl nechat nic náhodě. Věděl jsem, že oproti mě má nevýhody v kopcích, to byl také důvod, kdy jsem si předsevzal  jet  v kopcích vysoké tempo, aby se pole dostatečně potrhalo.

Ale zpět k závodu, začátek byl vlažný po rovině proti větru až do Osova.  Netrpělivě jsem očekával, kdy se odbočí  a pojede se chvíli na bočním větru a potom se najede na nejdelší kopec na okruhu. Docela se to před kopcem natáhlo, foukal bočák a jelo se už před kopcem vysoké tempo. Do kopce jsem najel  v celku v pohodě a tempo mi až tak vysoké nepřipadalo. A tak jsem vyrazil, jelo se krásně, vůbec mi to nestálo moc sil a už jsem měl pár desítek metrů před pelotonem. Dobře jsem věděl, že zbývajících cca 40km do cíle nelze ujet, ale chtěl jsem peloton donutit k vyššímu tempu a trochu unavit svého protivníka. Sedl jsem si a jel jsem si své tempo. Peloton zrychlil a na konci kopce mě dojel, ale některé to stálo určitě dost sil. Za kopcem na větru se jelo také tempo a pomalu se nejel ani kopec před Koněprusy. A tak se čelo utrhlo. Jeli jsem asi ve dvaceti lidech a najeli na druhý okruh , kde se klasicky střídalo na rovince proti větru. Bohužel můj soupeř byl stále s námi. To se dalo také čekat, že v prvním kole neodpadne. A tak přišel další kopec, tam jsem už nenastoupil a čekal co udělají ostatní.  Jelo se ostře, ale kopec jsem vydržel, ale další zvýšení  tempa  na větru a v kopci před Koněprusy, kde se o to staral sparťan Okrouhlický a bikerská elita, bylo o fous.  Spousta elitních borců UACu odpadlo, také můj protivník. Nějakou záhadou se však k nám ještě dostal před Lítní a tak v trháku v Lítni byl opět s námi. Tam už téměř k ničemu nedošlo a tak asi 15 borců jelo k cílovému stoupání.

Tam se rozjelo ostré tempo hned od spodu se záměrem nenechat vše na poslední metry. Docela se to nadrobilo a k mému potěšení Mužík v čelní grupě chybí a tak závěrečný spurt dojíždím spolu s profíky…..

V tomto závodě jsem v kategorii UAC B 2. za Janouškem z Kolokrámu. Získávám první místo v poháru a jsem šťastný.  Dobyl jsem CKKV cup – konečně!!

Výsledky závodu: http://www.ckkv.cz/phprs/2009/vysledky/Vyslhalouny.pdf

 

Celkové výsledky poháru: http://www.ckkv.cz/phprs/2009/vysledky/pohar.pdf