Galapředstavení – čtyři medaile z Mistrovství ČR, z toho tři tituly !!!

Naprosto fenomenálního výsledku dosáhli naši borci na Mistrovství ČR v Cross Country, které se uskutečnilo 21.-23. července v Brně. 

V pátek, jak jsme již psali v bleskovce, získala pro naše barvy titul mistryně ČR Magdalena Mišoňová ve štafetách, kdy si jí do „dvojky“ týmu vypůjčil kolínský Express CZ Scott team. 

V nebývale dlouhém sobotním Eliminátoru si nejlépe vedla Zuzana Kadlecová, která prošla do semifinále. 

Hlavní den Mistrovství, pak byla neděle, kdy byly na programu dne individuální závody. 

Žáci I 

Na startu bylo 59 kluků a s tratí a soupeři se nejlépé popral Kryštof Král na 15.místě. Vojtěch Suchý dojel na výborném 30.místě, v těsném závěsu za ním na 32. místě skončil Prokop Miňovský. Konečné 50.místo patřilo nakonec Adamu Hoškovi

Konečné pořadí v Českém poháru 2017 (celkem 98 závodníků) : Kryštof 15., Vojtěch 25., Prokop 33., Adam 47. 

Žáci II

V této kategorii za nás letos bojuje jak lev Filip Jech, kterému sedí spíše technické a těžší tratě. S velkým napětím jsme tedy očekávali, jak se s mistrákem Fíla popere. Fíla zajel jeden z nejlepších závodů, cílovou pásku proťal na 11.místě s odstupem 1 vteřiny na osmé místo.  

Konečné pořadí v Českém poháru 2017 (celkem 82 závodníků) : Filip 12.

Žákyně II 

Galapředstavení č.1 v podání Anety Novotné. V prvním kopci se rozhodla vzít otěže závodu do vlastních rukou a nemilosrdným stupňovaným tempem soupeřkám odjela. Svůj náskok neustále navyšovala až na 55 vteřin. V půlce posledního již lehce zvolnila s bezpečným náskokem 40 vteřin přijela osamocena do cílové rovinky. Po dvou letech, kdy Aneta vybojovala na MČR vždy druhé místo tak má konečně v držení mistrovský dres. Vyborně rozjela svůj závod také Veronika Mišoňová, která jela téměř celé první kolo na 5.místě, těsně za skupinou bojující o medaile. Toto tempo bylo ve třetím kole nad její síly a propadla se na konečné 12.místo. Poslední naše závodnice, Kateřina Suchá, přijela do cíle na 30.místě z 37 holek.  

Konečné pořadí v Českém poháru 2017 (celkem 47 závodnic) : Aneta 1., Veronika 8., Kateřina 20. 

 

Kadeti

Richard Wohanka bojoval nejenom o co nejlepší výsledek na MČR, ale hlavně o udržení pořadí v ČP do 10. místa. Po vynikajím výkonu obsadil nádherné 10.místo a to mu přineslo posun na 9. místo v pořadí ČP. 

Konečné pořadí v Českém poháru 2017 (celkem 95 závodníků) : Richard 9. 

Expert 

Matěj Mišoň i přes letošní tréninkové manko se závodu nezalekl a až do okamžiku, kdy namotal do zadního kola okolo cesty ležící ocelový drát, jel i vcelku slušné tempo. Po dlouhém rozmotávání drátu v cíli 18.místo. 

Konečné pořadí v Českém poháru 2017 (celkem 52 závodníků) : Matěj 21. 

Kadetky 

Galapředstavení č.2 nás čekalo po obědě. Magdalena Mišoňová a Zuzana Kadlecová si tak trochu ze závodu udělaly otevřené mistrovství oddílu. Po výjezdu ze stadionu obě padly na čelo balíku, najely v tandemu na prvních dvou místech do terénu a nekompromisním tempem rozvěsily balík už na prvním průjezdu nejvyššího bodu trati. Pak už jen kontrolovaly svůj náskok a přivezly do cíle Mistrovský double.  

Konečné pořadí v Českém poháru 2017 (celkem 35 závodnic) : Magdalena 1, Zuzana 2. 

 

Z výše uvedených výsledků je zřejmé, že nejsme jenom do počtu. Potvrzuje to pohled do týmových výsledků za celou sezonu 2017 : 

Žáci I : 4. místo z 48 týmů ! 

Žáci II : 11. místo z 52 týmů ! (a to jezdil Filip sám)  

Žákyně II : 1. místo z 31 týmů ! 

Kadeti : 9. místo z 65 týmů ! (a to jezdil Richard sám)

Expert : 18.místo z 38 týmů 

Kadetky : 1. místo z 27 týmů ! 

 

A největší dojem na nás dělá celkové umístění týmu přes všechny kategorie 

ADASTRA Sokol Veltěž – 4. místo z více než 200 týmů ! 

 

A pro naprostou úplnost : v Brně se jelo také Minime, kde bojovalo několik borců od nás. Video z kategorie 7-8 let.  

A přijela se podívat a zvítězit i Katka Nash. Takže drobné drobné fragmenty ze závodu Žen a Juniorek.