Dvě naprosto odlišné strany cyklistiky

O uplynulém víkendu jsme završili Cross Country sezonu na Mistrovství ČR v Bedřichově. Po týdnu nádherného počasí a suché trati jsme se probudili do uplakaného deštivého rána – koneckonců tak jak jsme si již v Bedřichově zvykli. 


Ale Sokolové z boja neutíkajů a všichni se vrhli v podstatě do nové, mokré a klouzavé trati. Úvodem pochvala všem , za to jak dokázali číst mokrou trať a všechny obtížné pasáže zvládali s bravůrou. 

Výsledkově se nejprve opřel do pedálů Filip Jech, který tak potrvdil svůj razatní vstup do první pětky v mladších žácích. 

Hned po něm toto umístění zopakovala Veronika Mišoňová, takže druhá pětka. 
Nesmíme zapoměnout na Adama Hoška, Vojtěcha Suchého, kteří přivezli do cíle pozice znamenající body do Českého poháru a kousek za nimi protnul cílovou pásku i Prokop Miňovský. 

Ve starších žákyních předvedly tradiční spanilou jízdu Zuzana Kadlecová a Aneta Novotná, které pojaly závod doslova start-cíl a stupňovaným tempem se brzy osamostatnily na čele. 

Radost nám udělala i Natálie Klímová -11. místem a hlavně Kateřina Suchá, které se hodně posunula v technice a také v pořadí – nyní 23. místo. 

To je ta radostná a blyštící se strana mince. Zuzana Kadlecová je Mistryní ČR v XCO MTB !! 

a vystřídala tak na trůnu oddílovou partačku Magdalenu, která opanovala tuto kategorii loňský rok. 

Svůj závod v juniorech odjel také Matěj Mišoň – 30. místo. 

Poslední z naší skupiny se na start postavila Magdalena Mišoňová v kategorii kadetek. Po startu se drala rychle vpřed a dotáhla se na čelo závodu a před koncem prvního kola šla na první místo. V nejtěžším výjezdu mokrou sjezdovkou se odpoutala od své poslední soupeřky a bezchybnou jízdou navyšovala svůj náskok, která byl zhruba 500m před cílem asi 1 minutu. 
A přesně v tento moment nám ukázal tento nádherný sport tu nemilosrdnou a krutou odvrácenou stranu mince. Ve sjezdu na stadion namotaný šaltr a vytrhnuté zádní kolo ze stavby. Madla posbírá doslova zbytky kola a během do cíle brání vítězství. Soupeřka se ukrutně rychle blíží. Poslední zatáčka a 200m do cíle. A najednou tma. Vyčerpání a ztráta toho mistrovského „trička“. Madle se podlamují kolena a padá k zemi. Cílovou pásku za potlesku diváků protnula ve zdraví o 20 minut později. Za nás palec nahoru. Nádherný závod – díky ! A navíc to byla sakra dobrá sezóna ! Sokol Veltěž skončil v soutěží týmů na 6. místě z 252 týmů ! 

A ještě díky všem, kdo za námi přijel a všem, co nám na trati fandili. Bylo Vás hodně slyšet. 

Pro úplnost ještě umístění našich závodníků v celkovém pořadí Českého poháru (uvedena jen přední místa)
v XCO (Cross Country) : 
Zuzana Kadlecová – 1. místo
Aneta Novotná – 2. místo 
Magdalena Mišoňová – 3. místo 
Veronika Mišoňová – 6.místo
Filip Jech – 5. místo 
Natálie Klímová – 11.místo

v XCE (Sprint Eliminator):
Zuzana Kadlecová – 4. místo

Magdalena Mišoňová – 5. místo 
Natálie Klímová – 10.místo
Aneta Novotná – 11. místo

zatím takto reportérsky, fotky a třebai video snad později.