Dvě mistryně ČR v jednom dni ?

Ve dnech 18. – 19. 7. 2015 se konalo v Kutné Hoře MČR v olympijském Crosscountry.


…tak takhle vypadá nej team roku 2015…
Dalo by se tam započítat i 17.7., protože se jelo neofficiální MČR v technických dovednostech (určena pouze pro žáky, žákyně, kadety a kadetky). To byly ty disciplíny, co se jely loni na ME. Konkrétně ježdění v kolečkách lahví, přeskakování klád, ježdění bez držení, zvedání lahví, a pododně. 
Tam jsem ztratila jenom dva body z osmnácti a Zůza devět. Následovala stíhačka a já měla na startu 1 minutu náskok na cca 6 minutový závod . Já jsem to vyhrála a Zůza startovala z trojice a z ní dojela druhá (celkově na 4. místě). 

V sobotu se jelo MČR XCE. Žákyň startovalo 39, takže to byla obrovská konkurence. Trať byla dlouhá asi 1 kilometr. V kvalifikaci jsem skončila druhá, Kája šestá, Anetka sedmá, Zůza osmá, Verča 26. a Naty 28. Takže v semifinále jela v první rozjížďce od nás jenom Zůza, ve druhé semifinálové rozjížďce jsme pak jely já, Kája a Anetka. Do finále jsem postoupila pouze já. Ve finále jsem udělala pár předjížděcích manévrů a skončila jsem ……………….., no jen se podívejte sami.

výsledky : 

videa :V neděli se jelo MČR XCO. Kvůli délce jednoho okruhu byl oddělen start holek a kluků, proto se místo dvou tradičních startů, jely čtyři. Takže nikoho nikdo nebrzdil. 
V kategorii Žákyně I. máme 1. a 2. místo (Kája a Anetka). A to nebylo jen o kousek, ale to byly parníky!! Zásluhou Káji máme první dres Mistra ČR. Verča zajela taky výborně (vešla se do první patnáctky). výsledky Žákyně I. :


V kategorii Žákyně II. jsem vyhrála já, Zuzka byla čtvrtá a Naty 24. Kdyby se to ale nezašprajclo v prvním kopci, tak bych to rozhodně neměla tak jednoduché. výsledky Žákyně II. :

Nakonec jsme získali hned dva mistrovské dresy. Navíc Anetka je vícemistryní v XCO. Zůze k bronzu chyběl opravdu jen malý kousíček. 

Plus v celkovém hodnocení Českého poháru vyhrála Kája a já, v mladších skončila druhá Anetka a Zůza byla opět bramborová (a to nejela jeden závod). 

V celkovém pořadí týmů v obou kategoriích žákyň jsme získaly první místa. A to jak v XCO, tak i XCE ! 


V rámci tohoto závodu se jelo také Mistrovství Středočeského kraje, takže jsme posbíraly také spoustu medailí a navíc se na bednu vešel i Matěj – byl TŘETÍ ze Středočeského kraje.

výsledky :
Pozn. fotky a videa budou přibývat postupně, tak se sem zkuste vrátit