Dětský Duatlon Beckov

V neděli 24. května 2009 se uskutečnil již druhý ročník Dětského Duatlonu Beckov (www.tuhon.info/ddb).

Pořadatelé se po prvním zkušebním ročníku pro letošek chopili hesla „Není důležité něco dokázat, ale zopakovat !“. Teď už můžeme říci, že udělali dobře. Vždyť 84 startujících ve všech věkových kategoriích předčilo i nejsmělejší odhady o počtu účastníků a závod se tímto zařadil svou velikostí k podobným akcím v blízkém okolí.

Připočteme-li k tomu nádherné počasí a prostředí Beckovského lesoparku, tak účastníci i diváci prožili příjemné nedělní dopoledne. Pořadatelé připravili celkem 3 okruhy, na kterých se odehrávali tvrdé boje o přední umístění. Tratě byly spíše rovinaté a obsahovaly rozmanitý povrh od zpevněné šotolinové cesty, přes lesní pěšiny až i po kousek zbylého asfaltu. Nechyběly menší kopečky, tu a tam prudká zatáčka či vyjeté koleje od těžké lesní techniky a po předchozím dešti se našly i kaluže. No prostě MTB jak má být !

Nejprve se na start postavili mladší závodníci, aby změřili své síly v jízdě na kole. Délka tratí byla přizpůsobena věku, a nutno dodat, že to nebyl žádný sprint ve stylu, kdo dobře odstartuje, tak automaticky i vyhraje. Na tratích bylo dost míst k bezpečnému předjíždění, takže vždy vyhrál opravdu ten nejlepší.

Nejlepší želvičkaPoté dostala prostor kategorie nejmenších dětí – želviček. Zde byla k vidění velká spousta rozmanitých „vozítek“ (odrážedla, kačenky, tříkolky, kola apod.). Bylo jedno, kdo a na čem se pohyboval, sladkou odměnu za dosažení cíle dostali všichni.

Na závěr si to rozdali starší borci a borkyně již v duatlonovém klání. Nejprve absolvovali svou porci na kole, rychle „odložili“ kola v depu a pak si naložili ještě jedno až dvě kola běhu. Pokud si někdo myslí, že to nic není, doporučujeme si to zkusit.

Díky velkému počtu závodníků se sešla i parádní divácká kulisa. Bylo jedno, kdo byl na trati, zda se jednalo zrovna o „moje“ děcko, prostě se fandilo pořád a všem. Kdy zažijete mohutně povzbuzující špalír v cílové rovince ? A nemuselo se totiž jednat jen o povzbuzování vítězů. Každý, i ten pomalejší závodník, dostal svůj maximální aplaus, neboť možná pro něj to bylo náročnější než pro prvního…..

FinišNe všechny kategorie byly rozhodnuty ještě před vjezdem do cílové rovinky. Při pohledu do výsledků zjistíme minimální rozdíly. V kategorii babybiker-chlapci dělily čtvrtého v pořadí od vítěze pouhé 4 vteřiny, v kategorii kidbiker-chlapci se první čtyři vešli do sedmi vteřin. Vrcholem cílového finiše byl ale závod kadetů-chlapci. Po absolvování 2.100 m na kole a 850 m v běhu předvedli strhující 60m sprint závodníci o konečné druhé místo, za který by se nemuseli stydět ani olympijští vítězové.

Pořadatelem závodu je cyklistický oddíl Sokol Veltěž, který oficiálně funguje teprve od 1.1.2009. Na tomto místě bychom měli vyzdvihnout umístění našich závodníků, kteří se rozhodně v těžké konkurenci neztratili.
Kdo tedy hájil naše barvy ?

1. místo – Pavlínka Kuchařová (želvičky – kolo)

1. místo – Adélka Benešová (babybiker)

1. místo – Madlenka Mišoňová (minibiker)

4. místo – Verunka Mišoňová (babybiker)

7. místo – Radek Beneš (babybiker)

7. místo – Pavlínka Kuchařová (babybiker)

Pavlínka  Madlenka

Závěrem si dovolíme poděkovat všem partnerům a sponzorům (AXON SPORT, BIKE SERVICE Klecany -Jan Fafek, ADHESIA, ARWEN, MICHAL JANOVSKÝ – č.s.PapOil Milovice), za ceny a materiální pomoc a v neposlední řadě všem dobrovolníkům, kteří ochotně pomohli s organizací během závodu.