Dětské závody v Houšťce

Jako tradičně poslední červnovou neděli se účastníme dětských závodů v Houšťce.
Pravidelně z této akce vozíme umístění na bedně, takže o to více se děti těší. Letošní rok se na startu sešel rekordní počet účastníků (přes 200), takže konkurence bude velmi slušná a uvidíme, jak dopadneme.

Je to pohoda z mého pohledu, neboť víme, kam jedeme, kde budeme parkovat, kde je prezentace a pak už i děti si trať pamatují a netřeba pátrat kudy a kdy.

Na zahřátí si to rozdají úplně nejmenší prckové na odrážedlech, kačenkách a malých kolečkách. Evelína zabojovala, ale na bednu to nestačilo. A pořadatelé jsou schopni v cíli vyhodnotit a zapsat jen 3 nejlepší, takže neznáme přesné umístění…..

Hned po nejmenších přichází na řadu kategorie dívek do 6 let. Jede se na dva starty, neboť je velký počet závodnic a trať není moc o předjíždění. V první rozjíždce nastupují Verča a Pája. Díky zmatečnému startování (zmátlo by to i blba Frištenského, natož ta děcka -:)) došlo k několika ulitým startům a strkanicím a pak nechápavým pohledům „tak jede se, nebo se nejede?“. Do terénu obě naše holky najíždějí ze zadních pozic. V terénu obě dvě předjížděly, kde to jen šlo a nakonec Verča dojíždí na 3.místě a Pája na 5.místě ve své rozjíždce. Tato rozjížďka byla rychlejší než ta druhá, takže celkově Verča obsadila 3.místo a Pája místo deváté z celkem 19 závodnic. Pája bude v této kategori startovat ještě příští rok, a letos byla nejlepší z jejího ročníku.

Poté se závod docela vleče, neboť je nutno rozdělovat starty do více vln a moc vzrušení nepřichází. Až pořadatelé trošku tu nudu „oživí“, že rozjezdy v jedné chlapecké kategorii pošlou pokaždé na jinou trať… Všichni jsou zvědaví, jak to budou sčítat. Nakonec to pořadatel vyřešil šalamounsky, udělal novou kategorii pro „velký okruh“.

V kategorii dívek (rok nar. 2000-2001) startuje jen 7 dívek včetně naší Madly. Při nájezdu do prvního kola se na čele formuje 4-člená skupina, která bezpečně odjíždí zbytku pole. Na holky čekají celkem již tři okruhy. Madla se celou dobu drží na konci skupinky, ve prvním i druhém kole to vypadá, že si jede v pohodě a ke konci něco zkusí.

Nicméně v posledním kole se tempo začalo trošinku stupňovat a na předjetí to už nebylo. Bereme brambory a těšíme se na příští rok, neboť 3 soupeřky, které byly před Madlou už postoupí o kategorii výše.
Pozn. Madlu však ve výsledkové listině nenajdete, neboť dle pořadatelů nejprve skončila poslední… (pak nevím, proč není ve výsledcích..) , poté prý vůbec nestartovala…. Ještě že nám nejde o umístění na tabuli cti, ale o dobrý pocit ze závodů, tak více do „bezchybných a neomylných“ paní nebudeme více tepat.

Sama Madlenka požádala o start ve vyšší kategorii, která měla před sebou porci 3900m. Chtěla si to zkusit a nebýt poslední. Což se jí, ve společnosti holek až o 3 roky starších, povedlo.

No a to nejlepší na závěr. Matěj, pln odhodlání zlomit prokletí tohoto závodu, nastoupil v balíku 8 jezdců na 3900m dlouhou trať. Hned v prvním kole se probojoval na 3.místo. Když po celou dobu závodu měl na dostřel 2.místo (do 2 vteřin) a mírný náskok na čtvrtého jezdce, tak jsem mu docela přál, aby si na tu medaili konečně sáhnul. Jel celou dobu moc pěkně, byl to asi jeho nejlepší výkon, který jsem kdy viděl. Bohužel v cílové rovince o pověstnou galusku (0,32s) byl předjet a tak i na Matěje zbyly zase jenom brambory….

A ještě výsledky ke stažení.