Dětská pražská 50 a Dětský Duatlon Beckov

Původně jsem zamýšlel napsat o každém závodě zvlášť, ale při znalosti výsledků z obou víkendových akcí se to pokusím spojit do článku jednoho.
Tento víkend jsme měli ryze sportovní a věnovaný závodní činnosti dětí. V sobotu jsme se zůčastnili závodů na P-6 v sestavě Matěj,Madla,Verča,Radek a Adélka. V neděli na domácím závodě naši účast rozšířily holky Kuchařovi (Evelína a Pája) a snad poprvé v životě závodil i malý Ivar.

Nejprve se podíváme na kategorii dívek 2004 a 2005. V obou dvou závodech bylo pořadí na prvních dvou místech stejné. Tento rok si neohroženě a suveréně jezdí pro vítězství Emma Šedivá (shodou okolností ze Zdib) a na druhém místě ji vždy jistila naše Verča. Takže to znamená pro naše barvy dvě druhá místa !!

Pozn. V Praze na Pražské padesátce pořadatel využil technologii zpracování výsledků pomocí čipů, ale uváděný čas na trati 800 m okolo jedné minuty je asi trochu mimo… Že by šestileté holky jezdili průměrem 48 km/h ????…… No my jsme o den později použili tužku a papír a zase se nám podařilo neodchytit a zapsat všechny závodníky v cílovém spurtu větší skupiny (možná díky tomu, že jeli rychleji a dílem také díky fandícím divákům, kteří probíhali se závodníky cílem). Vše se ale nakonec vysvětlilo a napravilo. V tomto směru na chyby 1:1.

Další kategorie v Praze měly připraveny okruh mimo areál stadionu, technicky přímo parádní úsek, nádherný sjezd a následný výjezd neposekanou zahradou, ale z hlediska možnosti předjíždění to byl báječný single trail. Pro některé závodníky úsek do kopce nad jejich možnosti, takže v řadě případů došlo i na cykloturistiku.

Adélka urvala ve své kategorii 3.místo – i když se tím úsekem do kopce víceméně protrápila a kousek i musela tlačit. Tento víkend asi Adélce nebylo souzeno zajet lepší výsledek, neboť v neděli na domácí trati jí v rychlém závodě spadl řetěz. Sama to sice na trati opravila, ale nakonec z toho bylo jen 9.místo.

Madla, Matěj a Radek pak v Praze startovali ve společném startu více kategorií na trati 3600m (2 kola). Pro všechny to byla myslím obrovská lekce z cyklistiky. Díky velkému balíku a absenci pořádné dávky agresivity našich borců, tak po prvních 300 m neměli moc dobré výchozí pozice při nájezdu do terénu. Tam se ale bohužel nedalo moc předjíždět. Není potřeba si jakkoliv stěžovat na pořadatele, trať byla stejná pro všechny. Jenom je si potřeba uvědomit, že se závodí hned od začátku. A to, co se neurve na prvních 300m , tak se už hůře sjíždí.

Madla neměla mnoho soupeřek, ale přesto díky výše napsanému měla při průjezdu po prvním kole ztrátu na první místo 27 vtěřin. Přestože se ke konci druhého kola ždímala jak mohla, přesto na pohár pro vítězku nedosáhla o pouhou 1 vteřinu. Takže 2.místo, které se také počítalo.
Radek zřejmě neměl svůj den (soudě i podle nedělního výsledku) a dojel v průměrném čase na 6.místě, a stejně tak Matěj. Po ještě vcelku dobrém prvním kole se odstupy na medaile ještě více prohloubily v kole druhém. 5.místo.

V neděli na domácí trati to začalo konečně trochu cinkat více. Madla po standardním výkonu stylem start-cíl si dojela pro své první letošní zlato !!! Trochu mrazí v zádech, že na ní začíná dotírat nadějná holčina o dva roky mladší, kterou porazila o pouhých 13 vteřin. Další odtup už byl propastný. Třetí závodníce měla ztrátu na druhé místo 1 minutu 27 vteřin.

Radek se v našlapané kategorii vytáhnul k neuvěřitelnému výkonu. Nejenže se po celý závod udržel v čelní skupině čtyř závodníků, ale dokonce vjížděl do cílové rovinky a šel do spurtu z prvního místa. Na pásce ho sice jeden závodník skočil, ale 2. místo je báječný výsledek.

Zde se na chvíli zamyslím nad tím, jak je cyklistika nevyzpytatelná. Čtyři kluci se potkali na obou závodech, jak v sobotu tak i neděli. Délka závodu v podstatě byla stejná, profil výrazně jiný.
Pořadí v sobotním závodu :
1. místo Vojtěch Šedivý
4. místo Jakub Novotný
6. místo Radek Beneš
7. místo Ondřej Malý
Kdo si myslel, že pořadí v neděli bude víceméně podobné tomu sobotnímu, tak se velice mýlil. Odveta je někdy sladká a tady se povedla dokonale.
Pořadí v neděli :
1. místo Jakub Novotný
2. místo Radek Beneš
4. místo Vojtěch Šedivý
8. místo Ondřej Malý

Matěj v duatlonovém závodě dojel cyklistickou část na 4.místě ve skupině jezdců bojujícím o 2. až 4. místo s nepatrnou ztrátou na prvního. Bohužel běh není nejsilnější Matějova stránka, svou pozici neudržel a propadl se na celkové 6.místo, což je cca polovina startovního pole.

V týmové soutěži bylo přihlášeno celkem 5 týmů. Maximální počet členů je pět a počítaly se tři nejlepší pořadí. Nám se tedy započítaly výsledky za 2., 2. a 3. místo, dohromady 7 bodů. Bohužel to stačilo „pouze“ na 2.místo v týmech. Vítězný tým získal 5 bodů, přičemž základ položili sourozenci Šediví za dvě první místa. A protože Šediví jsou ze Zdib, tak se dá říci, že sever Prahy opanoval letošní Dětskou Pražskou padesátku.

A jak dopadli v neděli další naši závodníci ?

Pája statečně bojovala v kategorii babybiker a obsadila 8.místo. Podíváme-li se na ročníky narození startujících, tak v jejím ročníku by skončila na druhém místě se ztrátou pouhých 5 vteřin. A to je velký příslib do příštích let.

Evelína a Ivar pak ve svých kategoriích želviček vybojovali dvě 2.místa.

Gratulujeme všem k podaným výkonům a medailím. Těch jsme uplynulý víkend získali celkem 8 !! (1x zlato, 6x stříbro, 1x bronz)