Cukroušův mazec 2012

S docela velkým zpožděním připojuji svůj první report….

Svátek na prvního máje jsme oslavili cyklistickým závodem. A ne ledajakým. Na programu byl první závod seriálu UAC MTB – Cukroušův Mazec. Cukroušův proto, že trať byla namotaná kolem vysílače Cukrák a Mazec asi proto, že to byl Mazec…..

Byl jsem po nemoci a nečekal jsem valný výsledek, ale nakonec to celkem šlo.

Start byl v 11:20 společný všechny kategorie. Startovalo se do prudkého 250 m dlouhého asfaltového kopce, následovala  ostrá levá a ještě 600m po asfaltu.  Začal terén, mírné stoupání  po úzké prašné cestičce s kamenitým výjezdem, kde ti méně zdatní  i sesedali, následovala širší lesní cesta, která po celý závod převládala, asi po 5 kilometrech jsem předjel prvního klecaňáka. Následovalo mnoho dalších méně či více prudkých výjezdů a sjezdů, za zmínku stojí kapsa kolem cukráku, kde byl opravdu těžký terén, výjezd byl po lesní převážne kořenaté cestě a sjezd byl po dvou vyjetých kolejích s kameny, kořeny a bahnem, kde nebyla skoro žádná šance na předjetí. Pak už jen převládalo klesání k cíli.

Jak jsem již napsal, celkem to šlo a i s výsledkem jsem spokojen.

Od nás ještě jeli Lukáš, Matěj a Mišák. Kluci byli ve startovním poli úplně nejmladší, takže to brali jako dobrý trénink v terénu. No a Mišák říkal, že je předjel až na nějakém pátém kilometru a byl rád, že skončil před nima.