ČP XCE a XCO bahenní lázně Bedřichov 2014

V sobotu 17.5.2014 se konal první závod Českého poháru XCE v Bedřichově. Eliminátor je teď nově zařazený závod ČP. Jeden závod trvá okolo 3min. Nejdříve jedou všichni intervalově po 15 vteřinách a poté nejlepších osm postupuje do semifinále po dvou rozjížďkách.

Nejlepší dva postupují do finále, kde už jde do tuhého. Do semifinále postoupili : já na druhém místě, Zuzka na 5.místě, Majda na 6. místě, Aneta na 8.místě. Bohužel někteří nepostoupili : Kája na 9.místě, jelikož na umělém mostku jí zdržely pomalé závodnice, Verča na 13.místě, Táda 17.místo.


Do finále se probojovali tito borci : Malý Matěj, Schierl Jakub a Červenka Marcel a já. Nakonec jsem vyhrál svým brutálním předjížděcím manévrem, který mi poradil trenér, svůj první závod ČP v Bedřichově. 
Možná to tak nevypadalo, ale celý závod jsem si strašně užíval a jsem rád zato, jak to dopadlo.


Celkové výsledky: já-1. místo, Zuzka- 5. místo, Majda- 6. místo, Aneta- 8. místo, Kája- 9. místo, Verča- 13. místo, Táda- 17. místo.


Po regeneraci z brutálně deštivé soboty jsme se konečně dočkali hlavního závodu víkendu a je to právě ČP XCO. I když začátek dne nevypadal příliš dobře….  Na první technice (velbloud) jsem hned po ránu šel 2 krát přes řídítka a ohnul jsem patku, ale naštěstí se mi nic nestalo, zato Zuzka takové štěstí neměla a po pádu ji odvezli do nemocnice na podezření zlomeniny v lokti. Proto ji všichni držíme palce, aby se co nejdříve dala do pořádku a jezdila s námi na další závody a vyjížďky.

I přes takové vykolejení se nikdo nebál postavit na start a odjed celý závod. Jako první jsem odstartoval já a 5 min. za mnou holky. Start byl do kopce, což mi vůbec nevadí a do prvního kola jsem vyjížděl na 3. místě se ztrátou 5 vteřin na prvního. Celý závod se pořadí měnilo, ale nakonec jenom nepopulární 4. místo. Jenom mě naštvali, že místo 2 kol jsme jeli kola 3 a já na delší závody nejsem trénovaný a kvůli tomu mi ve třetím kole ujeli. 

Žákyně jely dvě kola a myslím, že i na ně to byl hodně těžký závod. Do cíle Majda dojela 12., Aneta 18., Verča 24., ale zase Kája se smůlou, kdy do průjezdu do druhého kola byla na 15. místě, ale v průběhu druhého kola ohla šaltr do drátů a bylo po nadějích na výborný výsledek. Přesto závod dokončila a dojela 26. se slzami v očích. 


Na dalším závodě nás reprezentoval Táda a po pádu závod nedokončil.


Zatímco všichni byli už po obědě, tak Verča (Křížová) měla před s sebou ještě důležitý závod. I přes rozježděnou trať, několik pádů, spadlých řetězů dokonce i sjetých tyčí 😀 Verča závod dokončila na krásném 26. místě. Po tomhle závodě si už šli všichni balit a mýt kola. Potom jsme se šli koukat na Elitu, kde suveréně vyhrál Jaroslav Kulhavý.

Shrnutí výsledků: Majda 12. místo, Aneta 18. místo, Verča 24. místo, Kája s potížemi 26. místo, Táda DNF, Verča (Křížová) 26. místo, JÁ 4. místoUž se nemůžu dočkat do Hartmanic a dalšího ČP XCE a XCO v Kutné Hoře.

Tak a teď ještě slibovaná videa :

XCE Žáci (bylo již vloženo nahoře v textu) 

XCE Žákyně 

XCO Žáci

XCO Žákyně

XCO Kadetky

XCO Expert & Masters

XCO Elite & U23

Výsledky :

ČP XCE Žáci 

ČP XCE Žákyně