Časovka do vrchu – Račice nad Berounkou, 4,6 km, aneb na kochání čas překvapivě nebyl

Časovka do vrchu – Račice nad Berounkou, 4,6 km, aneb na kochání čas překvapivě nebyl

Časovka do vrchu v Račicích byla přesunuta na druhou zářijovou neděli, což mi po třech letech umožnilo se této pěkné časovky opět zúčastnit a ověřit si, jak se mi za tu dobu změnila výkonnost. Prostředí takové domácí, prezentace v koloniálu u kasy, možno rovnou koupit i něco na cestu, tak se mi to líbí. Kopec moc pěkný, v první části serpentiny na otevřené stráni s rozesetými chalupami, tady se mi to líbí, opravdu jak někde na horách, prostřední část placatější (skoro rovina) a na závěr ještě dva poslední zlomy ze slavného zbečského pětikopce.

Před startem je celkem čas na rozjetí, dávám si kolečko přes Karlov a pak už vzhůru dolů na start. Startuje se v minutových rozestupech, přede mnou Kolíkáč, za mnou dvojice LAWI STARS – GIANT Petr Mirovský a Vítek Mužík, tak ti mi určitě ukážou, jak se to má jezdit. A taky jo, i když se po startu nijak neflákám, tak ty dvě lokomotivy za mnou mě převálcujou ještě hned v té první části dole ve vesnici. Na začátku rovinky tam narvu velkou, ale v závěru do těch dvou stojek ji zase musím shodit. Jinak se mi ale nejede nějak vysloveně špatně a celou dobu tak nějak tajně doufám, že bych si mohl vylepšit to své tři roky staré maximum, tak do toho poctivě dupu, ale v tom závěru ten čas naskakuje opravdu hodně rychle, cíl se ne a ne přiblížit, takže nakonec ne, tak dobré jako před třemi roky to nebylo ani omylem – tehdy 13:28,52 min (průměr 20,5 km/h), letos 13:47,69 min (průměr 20,0 km/h), ale jinak co do umístění to vyšlo podobně – v absolutním pořadí 31. místo (z 51) oproti 30. místu (ze 47) tehdy a 10. místo v kat. C oproti 9. místu tehdy … no dobře, tak jo, lehké zhoršení tam patrné je, beru to. Jinak ale celkem spokojenost, počasí parádní, kopec krásnej, kolo (vzal jsem na to svoji starou dvojku, ale s lehkými vrchařskými koly to jelo pěkně, žádnej rozdíl oproti jednici) i tělo fungovalo dobře, tak co chtít víc.

V celkovém pořadí zvítězil příchozí Jiří Horký v čase 10:18,65 min (průměr 26,8) o necelé tři sekundy před Václavem Nežerkou (LAWI STARS – GIANT), třetí skončil o dalších cca 4,5 s Karel Černý (CK Vinohradské šlapky). Vítězný čas z před tří let by letos stačil na šesté místo, z čehož je nejlépe vidět, že doba se opravdu zrychluje. 🙂