Břežanská osma – časovka dvojic

V úterý 1.5. se organizátoři z CKKV rozhodli oslavit svátek stylově – cyklistickou prací a zorganizovali již 18. ročník časovky dvojic. Jako tradičně v posledních letech dorazila na start početná družina Sokolů.

Dvojice nakonec vypadaly následovně: Radim + Ivar, Michal + Martin, Ondra + Lukáš a Dan + já. Startovalo se v 11:30 a jednotlivé dvojice byly vypustěny na start v minutových intervalech.
My jsme měli s Danem číslo 11, takže start v 11:41. Dvě minuty před námi měli startovat Radim s Ivarem, ale Ivar jel hledat start (nebo vhodný keř?) špatným směrem, takže Radim musel zchladit nahřáté svaly a domluvit se se startérem kdy je pustí na trať.
Samotný závod jsem si opravdu užil. Po startu jsme sjeli serpentinu v Břežanech a hned jsme roztočili hodně svižný kolotoč. Už za Velikou Vsí jsme měli na dohled dvojici startující minutu před námi. Ve stoupání přes Odolku přišla na můj žaludek slabá chvilka a chtěl se za každou cenu odlehčit, takže Dan musel na špici vyržet hodně dlouho a lehce zvolnit. Na rovince mezi Dolinkem a Břežany nám dělali zelí dva řidiči, takže jsme je s Danem slušně pozdravili známým gestem ruky a v Břežanech jsme obě auta předjeli včetně dvojice č. 10. V kopečku z Báště se žaludek už zklidnil, takže jsme profrčeli mezičasem a vyrazili do druhého kola.
Mezi Velikou Vsí a Odolkou jsme během 100 metrů předjeli dvojice s číslem 8 a 7. Chtěl jsem nás pochválit, že to hezky valíme, ale Dan prohlásil – jedeme na …., zezadu nás sjíždějí. Opravdu se k nám přiblížila dvojice č. 12. Měli ale časovkářská kola, takže na rozbitém úseku mezi Odolkou, Dolinkem a Břežany jsme byli rychlejší a dvojice nás sjela až na okraji Báště. Zkušeně jsme si je ale nenechali odjet a jakmile se silnice začala za Báští zvedat, tak na mě Dan mrknul a v kopci do cíle jsme si svoje pořadí vzali zpátky.
Jak to celkově dopadlo? Takhle:
– vítězná dvojice čas 51:11,92
– Dan + Laďa čas 58:08,57 a celkově 19. pořadí
– Michal + Martin čas 59:38,61 a celkové 27. pořadí
– Radim + Ivar čas 1:01:37,09 a celkové 36. pořadí
– Ondra + Lukáš čas 1:06:11,67 a celkově 52. pořadí.
Odkaz na kompletní (neoficiální) výsledkovou listinu je zde: http://www.ckkv.cz/phprs/2012/vysledky/vysledky_b8.pdf
Co říci na závěr? Za mě určitě veliká spokojenost – s výkonem (přece jenom tyhle krátké rychlovky nejsou moje silná stránka), s výsledkem a hlavně se spoluprácí ve dvojici. Díky Dane.