Bratronické okruhy – etapový závod UAC

Krásné počasí vyšlo tenhle rok na etapový závod pořádaný v rámci UACu 10. a 11. září. To slibovalo pěkné souboje v úvodní časovce a i v celkovém pořadí. Ale nejdříve k závodu: Ten se skládal ze tří etap: Rovinné časovky v sobotu dopoledne, dále 4-okruhového závodu se strmým stoupáním na konci o délce 62km v sobotu odpoledne a celé to završuje třetí etapa v neděli 104km ve vlnitém terénu. Konkurence se jako vždy sešla výstavní, jediný kdo chyběl byl Petr Novák.

I. Etapa Rovinná časovka 10.5km
S mými časovkářskými schopnostmi jsem byl rád, že tato etapa měla přijatenou délku a nebyla to úplně placka, trochu se to vlnilo. Při pohledu na techniku mých protivníků mi o to zvlášť bylo jasné, že nesmím ztratit moc. Já se svou hrazdičkou na řidítkách a hliníkovými koly optimalizovanými snad na vše kromě odporu vzduchu to nevytrhnu. Lehce jsem časovku trénoval, snad i našel optimální kadenci, kterou jsem se jal držet. Na startu mě překvapilo, že nikdo nevezl láhev – já jsem to tipoval na jedno napití. No nechal jsem ji na startu a jedu. Držím se kolem optimální kadence a hrnu to tam. Myslím, že nalezené optimum je dobré, nemám problémy s dechem a nepíchá mě v boku! Cestou předjíždím dva závodníky přede mnou o 1 a 2 minuty. Nakonec je to čas 15:21 a v kategorii B až 8. místo, ale když se tak probírám výsledky tak jediný kdo mě předjel na normálním kole (né koze) byl Janoušek z Kolokrámu za 15:15. Tak to není strašné, navíc na ostatní soupeře (Želina – dále Ž, Šnajdr – dále Š) ztrácím kolem 20s.

Výsledky: http://www.uac.cz/kalendar-zavodu/2011/silnice/zavod-21/vysledky/

Tak a rychle regenerovat, kompresní punčocháče, koktejl, zavodnit, nějaké to jídlo, demontovat hrazdu za dvě hodiny začíná 2. díl v kopcích.

II. Etapa 4 okruhy, ke konci strmé stoupání, pak sjezd a cílový kopec, celkem 62km
A začlo se z ostra. Hned v prvním okruhu se mi nejede dobře, jedeme I. balík, kategorie A a B a Nežerka z A neustále nastupuje. Snad jako by byl úplně čerstvej. Držím se 2 kola a strmé stoupání hodně bolí. Ve třetím kole odjíždí asi v polovině Janoušek a sám. Řekl bych takticky nejlepší únik celého etapáku. Je jasné, že to nedoveze, ale minimálně nepojede nástupy ve strmém kopci. Ono něco jiného je jet tempo a něco jiného je neustále cukat a stupňovat, což dělal Nežerka a jediný, kdo uvisel byl Zahrada. Oni ještě ke konci kopce sjeli Janouška a poslední okruh už jeli ve třech sami před námi a nabrali nějakou tu minutu náskoku. Já, ale potřebuji taky cuknout a sjet nějaké ty vteřiny na Ž a Š a tak to v posledním kole zkouším, mám náskok, ale nikdo za mnou, nakonec se to zase sjelo. A tak další kopec tentokrát už ten poslední před cílem zase jedu šrot, tentokrát tempově a v cíli jsem 6-tý (bohužel bez časové bonifikace 1.-5. místo 15 – 10 – 5 – 3 – 1sek.), ale najíždím na Š asi 20 sek. a něco málo i na Ž. Posouvám se v B kategorii na 6. místo. Na 5. místo – na Š ztrácím 1 sek., na 4. místo – Ž asi 15 sek. a bohužel na bednu 40 sekund.

Tentokrát na sebe sotva narvu kompresky, už nemám sílu ani v rukou, koktejl, zavodnit a domů. Uvidíme jak budu vypadat zítra.

III. Etapa 4 okruhy, vlnitý terén, cílový kopec, celkem 104km.
Jsem po včerejšku lehce použitej, víc než nohy mě bolí žaludek, ale uvidíme. Během 1. kola se vytvoří únik, ale myslím že jim to moc nevyjde, navíc jsou to lidi mimo mou kategorii. Já se připravuji do něčeho naskočit, ale nic nevypadá na úspěch. Na začátku 3. kola sám odjíždí Kuba Želina, ale je sám a po chvíli jsme na dostřel. Ovšem ten finální krůček nikdo neudělal a v pelotonu se domlouvají, že to sjedou v posledním kole. Takže nic nezkouším a připravuji se na finále. Ž dojiždíme před závěrem a myslím, že toho má plné zuby – velký obdiv. V cílovém kopci se jede totální kaše a odskakuje nám lehce Zahrada s Nežerkou, kteří vítězí. Já bojuju o 4. – 8. flek nakonec těsně pod bonifikací a zase 6. místo. Je to velká škoda, protože jsem nakonec celkově v B 5. a ztrácím 1sek. na Š., který dojel těsně za mnou, tedy ve stejném čase. Bonifikace by stačila, ale …. Na bednu ztrácím 48 sek.

Celkové výsledky: http://www.uac.cz/kalendar-zavodu/2011/silnice/zavod-23/vysledky/