Bramborová stopa našeho oddílu na JALu

Již předem jsme si s rodinkou domluvili výlet do jižních Čech a Pošumaví při prodlouženém víkendu 3.-.6.7. Původně jsem chtěl potrénovat kopce, ale potom jsem na webu našel sobotní závod JALu, který se konal téměř v sousední vesnici. Můj start byl rázem domluven. Pro ty, kdo nevědí JAL = Jihočeská amatérská liga je vlastně obdobná soutěž UACu v jižních Čechách.
Až moc krásné počasí (přes třicet ve stínu) a kopcovitý okruh na nás čekal na tradičním závodě v Brloze. Celkem se jely tři okruhy což dělalo cca. 84km. Přichystal jsem si dva plné bidony – to musí stačit, vždyť na Brdském švihu stačily na 94km.

Rozjetí bylo ideální a start také. První stoupání k tvrzi Kuklov se jelo z mého pohledu docela pomalu a v duchu jsem si říkal, že to bude dobrý. Balík je o něco menší než na UACu – takže o tempo na rovinách se starají téměř všichni. „Rovinka“ (s jedním kopečkem) pod druhý kopec na trati se jela docela dobře. V druhém kopci najel nějaký borec na čelo a rozjel slušné tempo – aha už to začíná. Ale na vrcholu v obci Rohy se to opět sjelo, nikdo moc neodpadal. Říkám si malý balík, ale bez slabých kusů.

A za chvíli po projetí Brlohu začíná druhé kolečko. Stoupání na Kuklov s jedním nástupem nechává pár lidí za námi. Bohužel je náš cca. 15-členný balík v následujících pasážích zase polapen dalšími několika odpadlíky. Stoupání na Rohy lezu do čela a jedu ostré tempo, říkám si, že případný nástup z čela lépe zachytím. Něco přišlo, ale nebylo to moc ostré, takže do posledního okruhu najíždíme pospolu. A opět je tu stoupání na Kuklov a já možná trochu nelogicky pod kopcem a v kopci na čele. Těsně před Kuklovem nástup, který úplně nezachytávám, ale společně s několika odpadlíky jsme pár set metrů nad vrcholem zase zpět. Potom se na „rovinkách“ točí kolečko pod druhé stoupání na trati. Už na rovině pod kopcem jsou nástupy, což na UACu se normálně neděje. Kopec se zpočátku jede dobře, ale nástup bohužel s několika borci nezachytávám. Tak jak došlo pití, došla i nějak energie – vyprahlo.

Dojíždím pod cílový kopec v Brloze se třemi borci, z toho dva jsou z mé kategorie. Pokouším se šetřit na závěrečného špurta, ale v tom horku to moc nejde. Pod kopcem to zkouším docela brzo. Nohy jsou ale okamžitě tuhé a v poslední třetině kopce mě jeden B-čkař skočí. Škoda.

Slavnostní vyhlášení je v příjemném chládku kinosálu. Rozdávají se krásné poháry. Bohužel žádný pro náš oddíl. Ten B-čkař co mě skočil skončil třetí.
Takže celkově 11. místo v kategorii 4., shodné umístění jako loni na Beskydu a shodná ztráta pódia v závěru.

Výsledky: http://jal-cyklo.webz.cz/vysledky.html