Bikerky Aneta Novotná a Magdalena Mišoňová byly nominovány na Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017

Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže České republiky se uskuteční v týdnu od 24.června do 29.června v metropoli Jihomoravského kraje v Brně. Pořadatelé vypsali 22 sportovních odvětví (atletika, badminton, baseball, basketbal, cyklistika, florbal, fotbal, házená, jachting, karate, kolečkové brusle, moderní gymnastika, orientační běh, plavání, plavání hendikepovaných, sportovní gymnastika, sportovní střelba, stolní tenis, synchronizované plavání, tenis, triatlon, volejbal) a jednu uměleckou soutěž (krátký film a video). Předpokládaná účast je téměř 4500 sportovců a trenérů. – tolik citace z oficiálních stránek http://odm.olympic.cz/2017


Tyto hry jsou od roku 2003 zcela novým prvkem projektu pod patronací ČOV. Konají se vždy jednou za dva roky, samostatně letní a zimní. Jejich program tvoří především sportovní a také umělecké soutěže ve vymezených kategoriích žáků základních škol, zařazuje se i program pro zdravotně postižené. Sportovní část musí respektovat soutěžní pravidla a řády sportovních svazů. Mladí reprezentanti čtrnácti krajů nastoupí na olympijský stadion, složí olympijskou přísahu, jsou svědky obřadu zapalování olympijského ohně a vztyčování olympijské vlajky, dostávají olympijské medaile, bydlí v olympijské vesnici. Účastníci, sportovci z různých krajů ČR, tak mohou prožít emotivní atmosféru velmi podobnou skutečným olympijským hrám. 


V letošním roce v odvětví cyklistiky za každý kraj budou soutěžit čtyři dívky a čtyři chlapci celkem v pěti disciplínách ve dvou věkových kategoriích. Nejprve si to rozdají v klasickém Cross Country závodě a poté změří síly ve čtyřech dráhových disciplínách. Středočeský kraj budou reprezentovat i bikerky Aneta Novotná a Magdalena Mišoňová z cyklistického oddílu ADASTRA Sokol Veltěž. Už jenom se probojovat mezi čtveřici nominovaných nebylo rozhodně jednoduché, vždyť například mezi prvními pěti závodnicemi starších žákyň v pořadí Českého poháru v Cross country jsou hned 4 dívky ze Středočeského kraje ! Tato nominace je jak pro Anetu, tak i pro Magdalenu odměnou za dlouhodobou, cílevědomou a systematickou přípravu a je to i vynikající vizitka pro mateřský oddíl ADASTRA Sokol Veltěž, který ukazuje, že kvalitní cyklistika jde dělat i v malém amatérském oddíle.