Bike Adventure 2009

O uplynulém víkendu (11.-12.7.2009) se Sokol Veltěž v mém zastoupení zúčastnil mediálně známeho orienťáku dvojic Bike Adventure, který se tentokrát konal v překrásném prostředím Lesná v Krušných horách. Protože z oddílu jsem tentokrát nikoho nesehnal, vytvořil jsem pakt s kamarádkou od konkurence. Před víkendem i během něj ale dost pršelo, cesty byly hóóódně rozbahněné, a protože jsme oba spíše silničáři, tedy Zuzka takřka výhradně, bylo to občas celkem těžké překonat nějaký kritický úsek.

Pred startem sobotní etapy

V první sobotní etapě na 6 hodin jsem bohužel špatně propočítal čas potřebný k dojezdu do cíle, což s jedinou navigační hrubkou (bohužel v samém závěru) znamenalo příjezd 22min. po limitu a ztrátu celých 100b. od 380 pracně získaných.

V neděli (etapa na 4h) už to bylo lepší (nijak jsme nebloudili a stíhali jsme vše podle plánu), dali jsme 240b. a v cíli byli tentokrát naopak s asi 19min. předstihem (škoda, že to dle pravidel nelze vykompenzovat se ztrátou z predešlého dne) a polepšili jsme si ze 111. na 104. místo z celkem 144. dvojic v kategorii mladých mixů. Tak jako tak to byl můj zatím nejhorší výsledek, což bylo zapříčněno hlavně mnohdy skutečně obtížným terénem, ve kterém jsme hodně ztráceli. Snažil jsem se tedy jezdit co nejvíc po asflatkách nebo aspoň zpevněných cestách a do terénu se vrhat, až když už to jinak nešlo. Ale občas nebylo zbytí a nějaký ten terén s kolem na zádech jsme museli dát i tak.

Pro Přemka pro zajímavost: Porazil nás i bývalý kolega z ČZU Honza Čížek se ženou (83. ze 144.), čímž tedy nehci snižovat náš výkon, ale spíše pochválit je. A další dvojice z naší víkendové party skončila dokonce 32., tak to už byl super výkon!

Už dnes den po závodě se těším na další ročník a ať se nás tam sejde víc i z oddílu!

Radim

Výsledky, foto, info: http://www.bike-adventure.cz/2009/