Bedny Sokolů na Triatlonu

Dne 16.6.2013 jsme se (Béda,Verča a já) zúčastnili závodů s názvem: „Předbojský triatlon“. Jako první kategorie startovali mladší a starší žáci. První disciplína bylo plavání. Plavali jsme 150m, jeli na kole 8km a běželi 1,2km. Já jsem startovala s klukama na jedny stopky.

Na startu bylo také několik profíků triatlonistů ve speciálních oblečkách. Také se ukázalo, že umí docela dobře a rychle plavat. Také rychle přezouvali v depech.

Startovalo se na mělké vodě. Obepluli jsme bójku a plavali k molu. Vyběhli jsme po schůdkách na břeh. Co nejrychleji jsme se obuli a vyběhli do depa. V depu jsme se přezuli do jezdeckých bot a nasedli na kolo. Objeli jsme 2×4km okruh (po asfaltu). Těsně před depem jsem při seskakování z kola uklouzla a odřela si trochu koleno a trochu více zadnici. V depu jsem se přezula do běhacích bot. Doběhla jsem do cíle s nadšením a to je hlavní !!!

Bohužel pořadatelé pro mě nezajistili žádnou konkurenci. Z toho vyplývá, že jsem byla první.

Béda se statečně pral s tvrdou konkurencí. Na kole dojel těsně první, ale v běhu to bohužel neudržel. Ale jeho 2.místo je vynikající výsledek.

Asi za hodinu startovala Verča. Vzdálenosti měli tak poloviční, ale počet závodníků byl naopak o hodně větší. Po plavání byla asi v půlce, ale na kole přijela na cca 3-4 místě celkově a 1-2 mezi holkama. Krátký náskok asi 10m ubránila až do cíle běhu. Takže nakonec 1.místo mezi holkama !!