Vyhlášení seriálu MTB Cup 2011

Ve čtvrtek v podvečer proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů seriálu MTB Cup 2011.

Tento seriál se skládal ze 6 závodů od dubna do září, na různých tratích s různým profilem, povrchem a obtížností. Jeden ze závodů se uskutečnil na území Polska. Ti nejlepší si museli udržet výkonnost téměř po celý rok. Vyhlašováno bylo 5 nejlepších v každém kategorii.

Čtyři naši členové se minimálně jednou postavili na start. A jak jsme dopadli ?

Týna – kategorie mladší žákyně – 14. místo z 20 závodnic.
O lepší umístění ji připravila pouze účast v jediném závodě. V tom se ale i přes 2 pády rozhodně neztratila, neboť obsadila 5.místo.

Matěj – kategorie starší žáci – 11. místo z 37 závodníků.
Této kategorii jednoznačně dominovali závodníci SK Velo Praha, špička v tomto věku je trochu jinde, ale Máťa při 4 účastích bojoval.

Verča – kategorie žákyně1 – 6. místo z 24 závodnic.
Díky nemoci vynechala první dva závody a postupně se rozjížděla k lepším a lepším výkonům. Nejlepším výsledkem byla dvě pátá místa.

Madla –
kategorie žákyně2 – 2. místo z 27 závodnic.
Náš nejlepší výsledek ! Statečně proháněla nejlepší závodnice v této kategorii. Standardně spolehlivé výkony po celý rok jí přinesly celkové druhé místo.

No a protože pochválení za nás nikdo neudělá, a druhé místo v prestižním seriálu je, myslím, i moc hezký výsledek, přikládám krátké video.