2x zlaté a 2x bronzové Kralupské kolo

Poslední zářijovou neděli jsme v hojném počtu mladých závodníků navštívili Kralupské kolo. Tento závod získává na oblibě a konkurence rok od roku stoupá. Medaile se už nerozdávají „jen za účast“, ale musí se i něco předvést.

Jako první se na start postavili borci na odrážedlech. Naše barvy hájila Evelínka. Hned po startu se ujmula vedení, ale v posledním stoupáku k cílové rovince jí hurónské povzbuzování ostatních rodičů doslova rozplakalo, a to tak, že závod „zabalila“. Místo zlata máme 5. místo.

Druhá na startu z naší líhně se objevila Pavlínka. Lehká viróza odezněla teprve v pátek a tak 3.místo je ve slušné konkurenci zlaté.

V prvním bloku před pauzou nás reprezentovala ještě Madla. Tradičním způsobem start-cíl v podstatě nedala nikomu šanci. Snad jedině druhá v pořadí dojela s nevelkou ztrátou, ale pak už to byly „parníky“.

No a na závěr nás čekal společný start kategorií starších žáků/žákyň a juniorů/juniorek. Madla si zkusila i tuto kategorii (soupeřky až o 5 let starší) a dojela se ctí zhruba v polovině startovního pole. Nicméně Kristýna v této kategorii nádhernou jízdou vylovila naše druhé zlato !! A to ještě jako druhoročák, tzn. že ještě 3x bude startovat v této kategorii.

V závodě starších kluků jsme měli 2 želízka. Matěje a Lukáše. V prvním kole se utvořila pětičlenná vedoucí skupina, samozřejmě s naším zastoupením. Zhruba v polovině druhého kola Lukáš v zatáčce „lehnul“ a odpojil nejen sebe, ale i Matěje. Na lepší místo než na brambory a 5.místo to dnes tedy nebylo.

V juniorech hájil naše barvy Tadeáš. Opět odjela 5-ti členná skupina, v ní dva jasní favorité. V polovině závodu se to začalo trhat a Táda zůstal trochu vzadu a nezachytil nástup unikající dvojice. Tu sice statečně sjížděl, ale úplně docvaknout se nepodařilo. Třetí místo ale bereme !!

Gratuluji všem závodníkům k výkonům, medailím a děkuji za zviditelnění našich dresů.

Jak to viděl Matěj ze sedla svého oře

Na start jsme šli s Lukášem už 15 minut před startem, abychom si  vybrali ty nejlepší místa. Postupně tam začali proudit ostatní závodníci. Při startu proběhly menší organizační změny, do první řady postavili juniory a juniorky!

Naštěstí se mi podařilo předjet několik juniorů, kteří mě v průběhu prvního kola předjeli. Jinými slovy se mi start povedl.
Z mé kategorie se odtrhlo 5 závodníků: Já, Lukáš a další tři borci. Jeli jsme spolu 1. kolo. V půlce druhého kola jsem jel čtvrtý, byl jsem půl metru za třetím a Lukáš mě chtěl předjet. V zatáčce dostal smyka na zadní kolo a vzpříčil se mezi mě a toho třetího… a hodil tlamu. Musel jsem se vymotat a to mě stálo 10 metrů ztráty, kterou už jsem za 1,5 kola do cíle nesjel.

Tak jsem s pokorou dojel čtvrtý a Lukáš pátý (neměl mě předjíždět -:) ).
Matěj

Výsledky ke stažení zde a také rekordy, kde Majda vylepšila svůj rok starý zápis.

A už je tady také video