2.místo Verči v Bořitově

Nikdo z účastníků zájezdu se nemá k tomu, aby něco napsali, takže to zbude na mě.

Vydali jsme se prozkoumat v plné síle naší rodiny závody na poli moravském. Místní hasiči připravili nádherné tratě, vcelku členité, a to i ty dětské. Louky, cesty, šotolinka, houpáky, podmáčené louky. A navíc organizačně perfektně značeno a zajištěno.
Měl jsem tu čest a zajet si dospěláckou trať a to byl přímo motokros. Prudké stojky, na hranici sjízdnosti (samozřejmě jsem všechny nevyjel…) a pak přímo držkopádové sjezdy. Single trail v lese po mokrých kořenech, to nic nebylo proti dvoum sjezdům před cílem, kdy při tréninkovém projetí jsem jeden vynechal se slovy – to si nechám až na závod, nemusím se zmrzačit už teď. A druhý jsem najížděl 3x , než jsem se odvážil to tam sklopit. No v závodě je to něco jiného, šel jsem do toho po hlavě a snad poprvé v životě mi cvakla přední vidle kov na kov, čili jsem při dopadu dole využil celého zdvihu.

No pojďme popořadě k výsledkům.

Hned v první rozjížďce zabodovala Verunka. Po pomalejším startu při nájezdu do druhého okruhu zabrala a propracovala se na druhé místo !! Na to, že celý týden marodila, je to skvělý výsledek, navíc k vítězství stačilo málo – pouhé dvě vteřiny.

Kategorie dívek do 6 let – výsledky.

Další naše želízko byla Madla. Poprvé na novém kole, nicméně serpentiny a možná nedůvěra v nové kolo a nášlapy ji posunulo po startu hodně dozadu. Musela se prokousávat odzadu přes pomalejší závodnice a v technické pasáži ji zbrzdil pád jezdkyně před ní a navíc musela řešit ještě i svůj pád. Cestou do cíle ještě někoho předjela, ale na víc než 8. místo to dnes nestačilo. Nutno sportovně přiznat, že bedna se dnes rozdávala za průměr 19 km/h, což při náročném terénu by bylo i tak hodně vysoko.
Madla v boji
Kategorie dívek do 7-9 let – výsledky.

Matěj nastoupil v kategorii, kde startovalo celkem 22 borců a jejich porce byla 3 kola, celkem 4 km. V této kategorii již startují „profi vedené dětské týmy“. Přesto se pral celkem statečně a dosáhl celkově na 11 místo s průměrnou rychlostí více než 18 km/h. Pokud bychom mu pomyslně odpustili 6 profíků, tak by skončil na 5-tém místě. Nežijeme ale Kdybylandu , takže 11 flek po velmi pěkném výkonu. A basta.
Matěj v boji
Kategorie chlapců 10-12 let – výsledky.

Jak už jsem naznačil, i já jsem se dostal na řadu, neboť krásné počasí a prostředí rozhodlo, že se zdržíme i na dospěláky. Nebudu se rozepisovat, ale po dlouhém samostatném úniku jsem obsadil dle pořadatelů 10 místo z 11 startujících. Ostatně nic překvapujícího, jako obvykle. Děti to sice okomentovaly, byl jsi nejhorší z rodiny !! Bohužel ani tomuto se nedá nic vytknout, měly pravdu. Kdybyste fakt koukali do výsledků, tak v kolonce čas najdete -1 kolo. Já si to ale objel celé a můj výsledný čas byl 1:17:20, tj. průměr 13,5 km/h.