Zlaté Mistrovství SAC ČR v MTB pro rok 2012

Závod v Odolené Vodě byl můj asi nejdůležitější a poslední dva týdny jsem na něj pilně trénoval. Trasa nebyla moc obtížná, skládala se z několika sjezdů, z nichž byl jeden techničtější a dále tu byly těžší už jen schody, kde měli defekt i závodníci, kteří se na ně připravovali.

Závod
Start se mi jako obvykle moc nepodařil a odstartoval jsem z posledních řad. Jezdci a domestici BSK hned od začátku nasadili vysoké tempo a celé kolo jsem se snažil je akorát neztratit z očí, takhle rychlé tempo nemohli vydržet celý závod a poslední začal odpadat již ve druhém kole a na konci druhého kola jsem ho předjel. Naštěstí jsem se nemusel moc trápit s druhým juniorem z BSK, protože měl bohužel defekt právě na schodech. I když na defekty byli z BSK připraveni a výměna kola netrvala asi moc dlouho, přesto jde o ztrátu rytmu. Protože jsem se držel „na dostřel“, dostal jsem se tedy díky defektu přes něj a jemu se už ztrátu nepodařilo sjet.

K vítězství mi stačilo už jen předjet juniora z Bělé pod Bezdězem, který se na začátku držel teamu BSK, dokonce zajel perfektní druhé kolo, kdy mi naložil asi 20 vteřin. Ale takhle rychlé tempo mu nesvědčilo, protože ke konci čtvrtého kola, když jsem ho předjížděl, se ani nezavěsil a já pokračoval sám až do cíle.

V posledním kole jsem si už jen hlídal, abych nechytil defekt a bezpečně dovezl náskok do cíle. Podařilo se ! Výsledky a časy průjezdů do dalšího kola jsou zde.

Sokol Veltěž má tedy prvního mistra republiky a já mohu tento unikátní dres celý rok vozit.

Velké poděkování patří Mišákovi a Matějovi, kteří mi hlásili časové odstupy a přebíhali s pitím z jednoho místa na druhé a zapotili asi stejně jako já při závodě. 🙂