Úspěšné finále MTB Cupu Libereckého poháru

V sobotu 3.9.2011 jsem se zúčastnila závodů v Chrastavě. Tam se konal poslední závod MTB Libereckeho poháru. Protože se jednalo o finálový závod, byl tento závod hodnocen dvojnásobným počtem bodů. Po pěti závodech jsem byla na průběžném třetím místě a proto tento závod byl hodně důležitý.

Trať vedla po louce, která byla sice posekaná, ale ne moc dobře, navíc byla hrbolatá a leželo na ní i seno. Po tréninku jsme upustili vzduch z pneumatik, aby to tolik nedrncalo.

Moje kategorie jela dvě kola, ani ne dlouhá, ani ne krátká. Vystartovala jsem jako třetí a celý první táhlý výjezd jsem jela v těsném závěsu za prvními. V kopci jsem zkusila předjet, ale moc dobrých míst na předjíždění tam nebylo. Takže se mi nepovedlo je předjet. Po výjezdu následoval sjezd. V prvním kole mě nikdo nepředjel a já také nikoho nepředjela.

Při průjezdu do druhého kola se mi podařilo jednu holku předjet. Já hodně zrychlila,ona také, ale nakonec jsem to vybojovala a předjela jsem ji. Ihned v dalším výjezdu jsem si dotáhla tu první. Jelo se mi docela dobře a cítila jsem, že dnes na ní mám.

Dala jsem pokus o předjetí, ale nedařilo se mi. Snažila jsem si odpočinout a připravit si rozhodující útok na výjezd na antukové hřiště. Po vyjetí z louky jsme zatočily do výjezdu a zkoušela jsem ji předjet. Dostala jsem se vedle ní. Na hřišti jela o malý kousek rychleji a to asi rozhodlo.

Následovala ještě technická pasáž, kde mě trochu brzdila. Posledních 300 m bylo po okruhu na stadionu. Zařadila jsem nejtěžší převod a zkoušela jet naplno. Bohužel se mi ji nepodařilo předjet. Vyhrála jenom o 3 desetiny vteřiny. (SAKRA)! Dnes to ale bylo blízko….

Toto druhé místo by mi mělo zajistit celkové druhé místo v celém seriálu šesti závodů. Měla bych být o tři body před třetí(v celovém bodování).

Verča,Matěj a táta také jeli závod.

Verča jela jedno kolo stejně dlouhé jako já.
Matěj jel čtyři dlouhé okruhy.
Táta jel 22km dlouhou trasu.

Všem se to snad hodně líbilo.

Výsledky mé kategorie jsou ke stažení zde.

Jo a ještě zde časem přibude video…