Madla vybojovala historicky první medaili na silničním mistráku !

Poslední červencová neděle zavedla silniční peloton na okruh v okolí Kamýku nad Vltavou, kde byl na pořadu silniční mistrák o domácí tituly v kategoriích starších žáků a žákyň, kadetů a kadetek.  


Na kopcovitý a těžký okruh, který obsahoval dvě těžká stoupání, se od nás vydalo trio Madla, Zuzka a Natka. Madla v závodě kadetek měla porci 4 kol, tj. celkem 9 kopců (v každém kole dva plus nájezdový 2km dlouhý kopeček) , Zuzka s Natkou jely kola tři , tj. musely si dát 7 kopců celkem. 

Počasí náročnost okruhu nevylepšilo, střídalo se sucho s průtrží mračen, hromobitím, blesky a i na malé kroupy došlo. 

Pro všechny holky nejsou silniční závody prioritou, ale Mistrovství ČR je jen jednou za rok, tak proč to nezkusit. 

Hned v prvním závodě ukázala Madla svou sílu, kdy od třetího kopce se dostala do úniku trojice, která nakonec obsadila podium. Holky se na čele pravidelně střídaly a jejich náskok narůstal každým šlápnutím. 


foto : Tomáš Souček

Madla bohužel doplatila na nezkušenost se sjezdy za mokra a ztratila kolo a půl do cíle kontakt s parťačkami z úniku. Nicméně zodpovědnou jízdou o samotě si dojela pro životní bronz – mimochodem první medaili pro Sokol z MČR na silnici. 

V následujícím závodě starších žákyň se pokusily napodobit úspěch Madly Zuzka a Natka. Tady se ze začátku moc nejelo, ale především Zuzka byla vidět v popředí pelotonu. V jednom z kopců se pak postarala o zvýšení tempa a skupina se značně nadělila. 


foto : Pavel Křikava

Na čele se pohybovala asi 5-ti člená skupina, bohužel bez Zuzky, která se ale po heroickém výkonu dokázala do skupiny vrátit. Nebylo jí souzeno tam ale vydržet dlouho a byla dvakrát odpárána. I přesto se tam dokázala dvakrát vrátit a do cílového kopce tak najížděla ve vedoucí 6-ti člené skupině. Síly vydané na trati ve stíhačkách jí tak logicky chyběly v cílovém stoupání. 

Dojela s malou ztrátou na 6. místě, ale předvedený výkon je na naprostou pochvalu. 

Natka bohužel neakceptovala zrychlení pelotonu a z čelní skupiny odpadla, nicméně pak předvedla nádherný výkon, kdy se pomalu posouvala kupředu, aby protnutla cíl na pěkném 10. místě. 

A nakonec – krátké video od malé Verči